Më mbaj mend (për 1 muaj)

DMC aka Babloki - N'pergjithesi (Feat. Stresi, Kobra & Lazy)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

....................
DMC a.k.a Babloki
Hahahahah
....................

Stresi
....................
Qe po t'vjen reperi me opsione
I drejt per drejt n'aksione me lloj lloj versione
Jom stresus si problem mas problemi
Mu m'gjen neper beteja mos lyp po qe na ku jemi
Sa thashetheme sa shum paragjykime
Qa kari ty po t'duhet jom talent per jeten time
M'fal se keqkuptova se jeni msu mu mar me llafe
Bzzz bzzz une ju bluj sikur kafe
I kom shokt jo dy her jo nuk flasin
Pa pik arsye t'bon spat jon moment ta shprazin
Keshtu qe kujdes ku prek heyy se ki me dek
Kjo osht rrug pa kthim boj be qe ki me hek
Jom djal Sali Lushe ta jap besen e burrit
ku ka ma mir se mu kon gjak i Bajram Currit
Deri n'vdekje te ton per njoni tjetrin
Plumin erdhi plumi na boni hallall milimetrin
....................

Ref:2 DMC
....................
Me mu me nejt me te ton
Me secilen shqipe zemer t'gjon
Me ata qe lidhen trullin ma t'mir toksor
Hahaha jena jashtligjor
....................

Kobra
....................
Ktu midis Tirane
E midis Prishtine
Ehh ti karin naj thine
Ruje se po vim ne
Kta t'shtirt t'shtirt
Per pidha jena t'mirt
Ti e din qe sun na ndan jena si zingjirt t'lidht
Armiqve thiken e gjakun nxeht iko budall se mir sna njeh
....................

Lazy
....................
Un po vi nga rruga
Aty ku degjon missa aty ku u rrita
Veshtirsit e mdhoja
Se dijsha nga t'ja mbaja
Ni rrugaq i lindur
Veshtir per tu bindur
Kom shoqnin
Se karin nuk ja nin
Prej Tirone deri n'Prishtin
Trafikim me makin
Kur na vim tona pidhat na i qim
....................

DMC
....................
Na jem te maja
Me sene t'mdhaja
Na kem mbretrin ju s'dini qa osht kalaja
Na kem mbretrin ju s'dini qa osht kalaja
....................

Ref:4 DMC
....................
Me mu me ne me teton
Me secilen shqipe zemer t'gjon
Me ata qe lidhen trullin ma t'mir toksor
Hahaha jena jashtligjor
....................

....................
Yeahh my band BUTUESI
Yeahh
DMC a.k.a Babloki
Kobra a.k.a Helmusi
Stresi
Lazy
Ton bashk
Dhe midis t'gjthash FUCK
Mother fucker INAT-G pussy
Anorit Records
....................


Ky tekst u dërgua nga Tonny A.k.a Babloki   A1Cun1   GazmendDMC aka Babloki
Featuring: Kobra aka Helmusi, Lazy & Stresi
Renditja: Top 200
Publikimi: 04/08/2010


DMC aka Babloki - N'pergjithesi
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "N'pergjithesi".
3. Video është e këngës "N'pergjithesi", por nuk këndohet nga DMC aka Babloki.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga DMC aka Babloki:


Komente 0