Më mbaj mend (për 1 muaj)


DMC aka Babloki - Story Rap Shqip

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Story Rap Shqip".
3. Video është e këngës "Story Rap Shqip", por nuk këndohet nga DMC aka Babloki.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

DMC aka Babloki - Story Rap Shqip  (Feat. Kobra)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente

Asnjë Koment

Featuring

Kobra aka Helmusi

15/10/2010

2010-10-14T23:58:55+00:00Voo rap voo rap
Jaaaa
DMC a.k.a Babloki Kobra
Rasen bits hahahaha

DMC
.......................................
Veshun met gjon e rrugve tu smokit
Mosha ka shku shum e hala nxhep me thik
Jeta jem e mushur me plot e per plot pislliqe
Ni rep nshipatar qe shpre jeten ndisje (CD)
Kom probleme plot e shum pun jon tpazgjidhura
80 i kom tpazgjidhura 20 i kom tlidhura
Projekte ditore projekte javore
Projekte mujore vjetore po jasht ligjore
Bjeri npik dobt ati qe e meriton
Bota fatin e keq ta jep e ta dhuron
Forca e shpirtit prej perjetimit qe ke kalu
Mburrja e zemra fort fuqin kan me ta shtu
Kom pa nuk ka tradh jon hala
Din me rrespektu e rrespektin zdin me sha
Bojn msim te ton po shumica e mun pakicen
Un jom i pari njeri qe e du bashk camerin me mitrovicen
........................................

Ref;2 Kobra
........................................
Mat shtirit pertej shtirve ata e din per ne
Ne jem mbi dhe ktu jem se kem fole
Kobra DMC qata qe folin per ne e kan prej inati
Na jem JEHONA E SHQIPES kurr sna del afati
........................................

Kobra
........................................
2 albume 200 kong prap kom dur e kom
Xhinja po thojn kom met pre
Hajde SHQIPE qe ku jom
Repin e kom hobi talentin e kom prej zotit
Storja e repit shqip niset nkong t'Kobres e Bablokit (normal)
Qa po do me thon shoki kat kat e ndertum muziken
Historija e repit shqip na ja prunem diten
Jav kujtum shqipen me JEHONA E SHQIPES
Na ka dal zoni gjith ka edhe pertej AFRIKES
Nese duhet historija e repit lype pra
Nuk kish pas histori po ram na e ka
LARG MEDIAVE TV HIQ PA KURRUPTU (HIQQQ)
Apet nvend tpar qudi qysh turxum SHQIPE
Veq ma i gzum kur mtakun fansat natan pertej
100 her dashnin mat madhe se ju e gjej
Fufuufufuf po fishlloj SHQIPE e per qata te garantoj
....................................

Ref;2 Kobra
....................................
Mat shtirit pertej shtirve ata e din per ne
Ne jem mbi dhe ktu jem se kem fole
Kobra DMC qata qe folin per ne e kan prej inati
Na jem JEHONA E SHQIPES kurr sna del afati
........................................
GaziBoy


Ky tekst u dërgua nga  Gazmend   demonic
Më Shumë Këngë Nga DMC aka Babloki:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet