Më mbaj mend (për 1 muaj)


DMC aka Babloki - Padyshim
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Padyshim".
3. Video është e këngës "Padyshim", por nuk këndohet nga DMC aka Babloki.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

DMC aka Babloki - Padyshim  (Feat. Kobra)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Këngë e albumit:

"Mixtape APATIA"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2010

2010-11-30T23:00:00+00:00Kobra
...............
Yeaa yeaa D M C
Kallxoj se edhe pa e mixsu kongen e bojna hit
...............

DMC
...............
Na murren rrugen me muzik rruges qe ne na thirri
Rrugt qe kalum gjithqka kerkush nuk na prini
E bom ket melodi e lam 1 shej n'ket jet
Porosia osht e fundit n'histori na kina mbet heej heeej heeeeej
...............

DMC
...............
Tak tak nuk o fund kjo o pak
Shqipe me gjak qe lujm me RAP HIP-HOP
Jee nuk o Zor me Dallu dallusin nga dallimi
Pse kritika vjen direkt vetem nga shikimi
Merre met mir sa dush kush nuk kupton
E kupton vetem at'her kur gabon
K'shtu qe thirrja jem KUQ E ZI simbolizon
MJESHTER MUZIKE QE ZEN VENDIN KAMPION
Po a jo si thu a po jo nashta
Ti je ma i miri e tjert kejt posht a
Ti e ti e ti e din historin
Qfar muzike bon KOBRA me DMC
Pytja so veq per RAP Shqiptari
Un e thom pergjigjen e par kujt po i plas kari
Deportoi si zo lajmi ta derdhi n'vesh mesazhin
Kthimi jon per ju osht dopsi qe keni keni imazhin
...............

Ref;2 Kobra
...............
Perball gjdo seni e ngritem ket muzik
Si me vota n'politik e murrem fitoren dhe pik
Kush ka kunder diqka veq t'apsionon
Fitorja na takon pa dyshim kerkush s'na rrzon
...............

Kobra
...............
Per shkak t'qendrimit jasht shtetit ktu ske DMC
M'tha e Kom 1 n'forter Kober suksese APATIA
Kalle kit MIXTAPE si ata 2008
Njeri je real gjithmon perball t'vertetes
Bravo po KThena Knej po na shajn do morravica
Po na gjuhen n'rak jon bo reperat gabelica
Budallica un ha cica tylifar n'gjyre
Jeta jem per osht per ty diqka jasht natyre
Se bojm muzik per qef e z'bojm muzik per dert
Dert i vogel jini ju fmi hale per n'djep
Danga mi danga ma rakin ti ma ha
Na nana na nana ju jeni veq ha
E moj mami qa na bani na hedhi kjo Dyshja
N'dryshe zdi nga ne po jau han edhe zyshja (MESUESJA)
Qfar te bej un te bej te hedhesh nga lart
KOBRA e BABLOKI shihe kta jon t'part
...............

Ref;2 Kobra
...............
Perball gjdo seni e ngritem ket muzik
Si me vota n'politik e murrem fitoren dhe pik
Kush ka kunder diqka veq t'apsionon
Fitorja na takon pa dyshim kerkush s'na rrzon
...............


Ky tekst u dërgua nga Nanqo   Gazmend
Më Shumë Këngë Nga DMC aka Babloki:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë