Më mbaj mend (për 1 muaj)


DMC aka Babloki - Rregullat Tona

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Rregullat Tona".
3. Video është e këngës "Rregullat Tona", por nuk këndohet nga DMC aka Babloki.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

DMC aka Babloki - Rregullat Tona  (Feat. Kobra)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Komente

Asnjë Koment

Featuring

Kobra aka Helmusi

29/08/2012

2012-08-29T15:39:04+00:00DMC
...................
Shum thojn po se qka thojn zdin qa folin
Qifsha hitin bashkt me to edhe televizorin
Un boj muzik dridhje tok bablokshe jo karahokshe
Tqi me bit un kom kar dhe koqe
Mbledhuni te ton phooo q'po shani te ton
Un jom ti qe xhelozoni edhe kur sjom gjon
Sy kom per ket DMC BABLOK
Se natyrisht ju pershendes un nalt ju posht
Bbblllllllllaaaaa fshi qyrra nju
Ju pidhucat e vegjel qe per rep qa doni mem kallxu
Kur kom bo une HIP-HOP ju nishi MENTORT KURTISHIN
Kshilla jeme osht per ju ju lejeni HASHISHIN
Ju kejt e dini kush osht per SHQIPNI
Qat gishtin e 3 qe e qoni un ju shti me lipi
Ju zboni per rep tash a po din me ndi
Thurat tash e kini per VITIN E RI
...................

Ref;2 DMC
...................
Po ki qef me permend emrin jo nuk bon
Po ki qef mu kon ti jo nuk bon
Po ki qef me kon ok jo nuk bon
Sat jena na ktu i kompletojm te ton
...................

Kobra
...................
Edhe pse naper bot t'shkepum jena SHQIPE na
1 zo ja l'shoj T B A vim pre gjithka
SI KOBRA PREJ GJAKOVE BABLOKI PREJ TROPOJE
A e din jaran jem temeli i ksaj loje
Ka asi qe ksi sidomos rren ti zdi sen
Un po thom mushu mend ti apet rren
Jaremi me kon e ki mos um thuj ta qi
Se bone te nxuna beso kom met n'xi
Ooo kush tha qe e mur repin koka rren
Kush o ma i madhi flen kush o kurkush sun e nxen
Une pot thom ty ti a e din
Ma i madh ku aj hin ti s'she as n'film NOO
Kjo ke 1 MIXTAPE fryma pot bjen veres
Kjo ke me lajmru qe albumin pritne vers
Besa edhe KONCERRTIN QATY TE STADIUMI
N'PRISHTIN normal INAT-G pra vini runi
....................

Ref;2 DMC
...................
Po ki qef me permend emrin jo nuk bon
Po ki qef mu kon ti jo nuk bon
Po ki qef me kon ok jo nuk bon
Sat jena na ktu i kompletojm te ton
...................


Ky tekst u dërgua nga  Gazmend   LeekTBA
Më Shumë Këngë Nga DMC aka Babloki:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet