Më mbaj mend (për 1 muaj)

DMC aka Babloki - Rrall E Permall (Feat. Kobra & Dr. Mery)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Ref: 2x Mery
.......................................................
Na kur menojna me nojna rral
I lojm me nejt qet se luften e kan shpall
Vendosim me mendje senet mi permall
Kur mi egzekutu me ja qi nonen mi kall
.......................................................

DMC
.......................................................
Jeyyy o pidh none vetit qa i bone
Ki me ja mbyll vetit gojen me doren tonde
Sjom une mu shtir me hi keshem po tremi
Veq jom sat takoj kom met shti me puth kar qeni
Kini thon qe lehim e kina vetem fjal
Un flas nemer temin sum han kari per njeri d'gjall
Trimnia zgjuarsia me pajeta pjesa juj
Ishit myt te ton kaher me pas kon 1 grusht uj
Rri n'pun tone njeri mos u perzi ka ferri
Qka boni ju ton bashk D.M.C bon perniheri
Nuk i tutna kujt jo pse jom prej TROPOJE
Po jom rrit nat jetes ku shkon kryt per 1 fjal goje
Kaher e kom dit qka ish puna e trimit
Ma e fort isht mendja kur ki zemren e vetbesimit
Ma ka ni zemra se punt kan mem shku qysh duhet
Si i gjall si i dekum DMC ti ruhen
.......................................................

Kobra
.......................................................
Si jena tu nejt un e D.M.C
A pe bojm bre vlla 1 hit ta kallum ket shqiptari
Qe o KOBER une hi ja dhash dashnin dhe senin
Qishtu ke tregimi hiti jo sun na nxeni vendin
Une bona pak pauz ejjj KOBER t'hupi nomi
Menojshin qe kom dek po prap pom niher zoni
E qishtu hala n'pun t'mia z'din qa thojn kojshia
Ma n'din zonin SHQIPTARIA kto jon veprat e mija
Qe pe shkruj me doren teme me 1 mendje n'hije t'qirit
Fjalt e mija t'prekin n'zemer sikur veprat e SHEKSPIRIT
Kur ti qes dhomt e dhompirit ta n'drroj qeren
Un se qeli deren se si te ..... ta lo eren
Se kom per inati po qishtu e ki nafaken
Bethen ta kalli qibrit ku sen hit ta qiti flaken
Qashtu plakur ngoje plaken qysh i tuten plakut
SHQIPET E PERGJAKSHME sikur ngjyrat e BAJRAKUT
.......................................................

Ref: 3x Mery
.......................................................
Na kur menojna me nojna rral
I lojm me nejt qet se luften e kan shpall
Vendosim me mendje senet mi permall
Kur mi egzekutu me ja qi nonen mi kall
.......................................................


Ky tekst u dërgua nga  Gazmend

DMC aka Babloki - Rrall E Permall
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Rrall E Permall".
3. Video është e këngës "Rrall E Permall", por nuk këndohet nga DMC aka Babloki.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga DMC aka Babloki:


Komente 0