Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Dog Matic - Syt I Msheli

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Syt I Msheli".
3. Video është e këngës "Syt I Msheli", por nuk këndohet nga Dog Matic.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Dog Matic - Syt I Msheli  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Muhabet Burrash"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2007

2007-11-30T23:00:00+00:00po rrin bota me 1 ven erdh 2007
kaloi edhe 1 vit 1 dit edhe 1 nat
u bo jeta pa kuptim
nuk po shof aspak ndryshim
nuk po shoh cka du me pa
nuk pe shof as venin tim
eshte kjo jet kjo fatkeqsi
kurrgjo t'mir nuk pash
vetem keq e ma keq prej kosoven kur e lash
po shpresoj per pavarsi se dhe koha tash asht
kthimi vendin ton se n'kurbet shko njeri posht
syt cel per gazep sun pe pranoj te verteten
8 vjet larg kosoves un po ves po has vetveten
qe sa po du mu kthu spo m'afrohet kurr shanca
pi smsheli syt pe sho kosoven ato jan vec andrra
po mkujtohet ajo koh kur zdita me shfrytzu as rastin
e tash qe jam larg juve zemra kryt pom plasin
per token e kosoves per njerzit qe i lash
per cdo sen per secilin qem ka marr mu malli tash
ka1her po deshprona po shqiptari nuk dorzohet
po shpresoj besoj se 1 dit mir dot bohet
e deri at'her me fat do veten e frymzoj
i msheli syt neper ondrra ju kujtoj

ref:
pe shof kosoven kur pi msheli syt
e pom hiqet kur pi celi syt

spo m'zinet veni ven pi malli
shpresa digjet si 1 fije bari 2x

ish ma mir se me jetu sikur zogu nfole tvet
ndersa une i braktisur larg venit tem kam mbet
po ju sho neper ondrra as syt spo du mi cel
tuj kalu kohet me ju aty gjumi tash mu mdel
pertoj mu cu prej shtratit se e di ca pom pret
1 dit e erret e new yorkut se tjeter sem ka mbet
i mbaj syt mshel e kujtimet dom shfaqen
pe shoh nanen me dur hap e qafi puthi nfaqe
pom kujtohet me burimin kur dalshim percdo nat
per mu u kan si shembull si vlla tmadh e kom pas
e per folin qe jam ngjendje kejt boten me ther
e per tjert e din ata qe si harroj gjersa tvdes
faleminderit per kto kujtime sesi guri po forcohen
pom dhojn arsye me vazhdu njet pom motivojn
sa tju kam juve nzemer mu dorzu spo dorzona
kthena nkosoven e lir e ato koh i perkujtojna

ref:
pe shof kosoven kur pi msheli syt
e pom hiqet kur pi celi syt 2x

ndoshta ju merzita pak se ket mllef e paraqita
ndoshta pak gabova po prej merzise u habita
ndoshta edhe mir bona se mo mrena sun pe maj
ma mir let qaj ky text se ma me zemer sun po qaj
se per kta lot syni i kom veres si dhurate
e kjo zemer e kurbeqarit mu ka bo kejt vaj
e kshtu mo sun duroj mo kshtu sun po jetoj
po munona mos pe shaj diken mos pe vraj
prap jam optimist e mira vjen e senet ndrrohen
per 1 koh shum tshkurt ndoshta senet rregullohen
e kjo ngjarje e shqiptarve esht si tregimi i 1 heroi
sa tveshtire e kena ma forcushem kur mbarojm

ref:
pe shof kosoven kur pi msheli syt
e pom hiqet kur pi celi syt

outro:
edhe pse larg kosoves po i mbaj shpresat qe 1 dit ka me ardh ajo koh qe un kam mu kthy a? besomeni shum shpejt ka me ardh ajo koh teper shpejt.
shihemi ne kosoven e lire.


Ky tekst u dërgua nga Stradersev
Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet