Dogma
Dogma

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}Biografia

BIOGRAFIA: Dogma është një grup artistësh i njohur. Dogma eshte themeluar ne qershor te vitit 2011 nga solo kitaristi Albion Dermaku, i cili ftoi Jeton Ahmetaj bas kitarist, Ardian Perlaska (keybord) dhe Faton Jakupi – kengetar, me idene per te bere Hard Rock dhe Proggresive Rock muzike! Pas nje kohe, Agon Lohaj u bashkua si baterist i grupit, dhe keshtu u kompletuan. Autor: Ilaz Aliu Antaret: Faton Jakupi – Vokal Albion Dermaku – Gitare Jeton Ahmetaj – Bas gitare Agon Lohaj – Bateri Ar...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 0