Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dogma - Perseri Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Vjesht’, shiu as sot nuk ndalon,
mendoj per ty, por koha s’kalon,
err’sir’ kaq e zymt’ me mundon,
por djelli esht’ shum’ larg’,
ngroht’sia mungon,
degjoj’ nje ze dikund m’th’rret,
i embel me duket, por them po me vret’,
mendoj, athua ishe ti,
por djelli esht’ shum’ larg’,
kujtimet treten ne shi.

Dhe kaq pran’, diçka po shembet ne mua,
pse genjej’ un’ veten, kur te them s’te dua.

Koh’, as acar e dimer nuk ngrin’,
por n’shpirtin, te ftohftit e mbijn’,
vdekjen as nje lot’ se percjell’,
nese ka nje Zot, atje do t’ket’ nje djell.Publikimi: 27/03/2012


Më Shumë Këngë Nga Dogma:


Komente 0


Dogma - Perseri
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Perseri".
3. Video është e këngës "Perseri", por nuk këndohet nga Dogma.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.