Më mbaj mend (për 1 muaj)

Domeniko Pizana

Nuk ka akoma asnjë votë

 • Emri i Vërtetë:
 • Domenico Pisana
 • Vendlindja:
 • Modika 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Itali 
 • Mosha:
 • 62 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Bricjapi ♑
BIOGRAFIA: Domeniko Pizana është një shkrimtar i huaj. Teolog, poet, shkrimtar dhe eseist moral, lindi në 1958. Ai jeton dhe punon në Modica. Ai mban një doktoratë në teologji morale nga Akademia Alphonsian e Universitetit Papunor Lateran të Romës. Ai aktualisht është një mësues trainer i caktuar nga Ministria e Arsimit dhe Universiteti në ADR, Shoqata Kombëtare e mësuesve të fesë. Ai mësoi Etikën Profesionale, Moralin Themelor dhe Bioetikën në Institutin e Lartë të Shkencave Fetare "G. Maria Tomasi ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »

Autorë Të Ngjashëm:

Luis Garcia Montero

Paul Celan

Tomas Tranströmer

Luke Morgan

Juan Ramón Jiménez

Stephen Crane

Kjell Espmark

Roger Casanatan

Saint-John Perse

Ilias Foukis

Tags: Domenico Pisana, Domeniko Pizana


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet