Domino Band
Domino Band
Domino Band
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Domino Band është grup artistësh i njohur. Domino Band perbehet nga 5 anetare. 2 kitariste, 1 kitare bass, bateria dhe tastiera. Nje grup i cili eshte formuar ne vitin 2013 me 21 kenget e tyre te pa regjistruara, te zhanerit Rock ballad, pop rock, jazz, dhe rock and roll. Krahasohu dhe Eja jane 2 kenget e para te Domino Band. Pjestaret e grupit jane: Daniel Shaholli - Doktor, kitare bass dhe zeri i dyte, Adri Adham - Mesues gjeografie dhe kitare solo, Loandi Kacidhja - Dentist dhe bateri, Oldi Spahiu - Student Muzikologji dhe Tastiere, Saimir Poda - Kompozitor, Kengetar dhe kitare e dyte.

Në Maj 2014, Domino Band marrin pjesë në Top Fest 11 me këngën "Krahasohu".

Në Maj 2015, Domino Band marrin pjesë në Top Fest 12 me këngën "Kristal".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: SaimirPoda SaimirPoda  Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0