Më mbaj mend (për 1 muaj)

Domino Band - Krahasohu Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  77

Krahasohu, me thuaj cke ndjere
kur syte e femijes kerkojne drejtesi.
Krahasohu, me burrin qe s'fle
per buken e gojes, shpirtin po shet.

Krahasohu pra, nuk ke se c'humbet
vec kafes kremoze qe pi cdo mengjes
Ke frik mos vall, sot dimrin na sjell
gjithcka ke menjane, te duket pa vlere?!

Rf:

Se je ti, jam une dhe gjith ata njerez qe heshtjen pranojne
Se je ti, jam une, duart qe lypin nuk jane krejt pa vlere
Se je ti, jam une dhe gjith ata njerez qe heshtjen pranojne
Mundohu njehere rrugen shiko, duart qe lypin nuk jane krejt pa vlere
....."Krahasohu"....

Krahasoi, mendimet qe ke
me boten perreth gjithcka te mungon
E mepas thuaj: Per dreq qoft kjo jete!!!!
Njeriu qe lind, nje meter do t'ket!!!

Rf:

Se je ti, jam une dhe gjith ata njerez qe heshtjen pranojne
Se je ti, jam une, duart qe lypin nuk jane krejt pa vlere
Se je ti, jam une dhe gjith ata njerez qe heshtjen pranojne
Mundohu njehere rrugen shiko, duart qe lypin nuk jane krejt pa vlere
....."Krahasohu"....


Ky tekst u dërgua nga  SaimirPodaDomino Band
Renditja: Top 200
Publikimi: 14/07/2014
Festivali: Top Fest 11


Domino Band - Krahasohu
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Krahasohu".
3. Video është e këngës "Krahasohu", por nuk këndohet nga Domino Band.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Domino Band:


Komente 2