Më mbaj mend (për 1 muaj)

Domino Band - Kristal Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Qendrojme te dy heshtur, pa thene asnje fjale
Vajzen gjumi e mori tani un mund te dal
Dhe papritur nje puthje me jep
Fort prane vetes me mer
Mikja ime e shtrenjte ne jete
Dhe perhere keshtu do te jesh.

Se ti je, ajo, imazh kristal ne jete
Ti je, ajo melodi qe vjen njehere
Dhe me thua te dua, me ndjenjat mos luaj
ndaj une, besnik ty te qendroj
Ne moshe mekatare nje ender me fale per ty, nje melodi po dedikoj

Kujtoj teksa ecnim mbi boren kristal
Floket ere e dimrit ti prekte ngadale
Nje premtim ti kerkove nga une
Prej zemres doli pa faj
Kemi lindur te dy ne kete jete
Nje reze drite kristal

Se ti je, ajo, imazh kristal ne jete
Ti je, ajo melodi qe vjen njehere
Dhe me thua te dua, me ndjenjat mos luaj
ndaj une, besnik ty te qendroj
Ne moshe mekatare nje ender me fale per ty, nje melodi po dedikoj


Ky tekst u dërgua nga Saimir PodaDomino Band
Publikimi: 17/03/2015
Festivali: Top Fest 12


Domino Band - Kristal
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kristal".
3. Video është e këngës "Kristal", por nuk këndohet nga Domino Band.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Domino Band:


Komente 0