Më mbaj mend (për 1 muaj)

Don Arbas - Ta Bëja Rrafsh (Feat. Mc Kresha)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  23

DON ARBAS
Sonte ti je e lumtur dhe e lirë zemer,
Dhembja ime ty te ben te ndihesh me mir,
Dhe te jep qetësi

ref:X2
Ta bëja rrafsh shpesh,që të mos lëndoja,
I urtë me ty shum gabimet,t'i duroja,
Ta bëja rrafsh shpesh,por ti s'merrshe vesh,
Nga gabimet e tua ti kurr nuk ngihesh.

Unë isha edhe një emër më shumë në jetën tënde
Ty s'të mjaftojnë,gjërat qe i bëj për ty
Dhimbjet që i ndjej për ty.

ref: X2
Ta bëja rrafsh shpesh,që të mos lëndoja,
I urtë me ty shum gabimet,t'i duroja,
Ta bëja rrafsh shpesh,por ti s'merrshe vesh,
Nga gabimet e tua ti kurr nuk ngihesh.

MC KRESHA
Qysh munem me kon na bashk gjithe une ty tu ta bo rrafsh
dhimbjen tu e majti thym mrena ka nis me m'grry n asht
ti po don mu kthy une po du me ik jasht
rrugve ku ska kthim as s'ki kon me lendu tash

st'pres mem kuptu as mem vrapu pas
ashtu kshtu stlojne takat se ki shume klas
e di qata e thashe pik e ki me vesh mendafsh
kerrin vr6 edhe muzike me shume bass

DON ARBAS & MC KRESHA
ki qef me vesh gucci prada si kpucat si qanta
instagramin plot fansa,ti edhe estrada
a nrealitet je vet
mos jeto n'andrra se shume e gjate osht nata

dashnin se blejne paret tanen veq dollaret
zemres tem ja qite flaken,e venite si cigare
e ki dit edhe spot vjen marre,tu u shit si lozonjare
veq po ta dho fjalen,hajt se ki me rrshit n'banane

ref: X2
Ta bëja rrafsh shpesh,që të mos lëndoja,
I urtë me ty shum gabimet,t'i duroja,
Ta bëja rrafsh shpesh,por ti s'merrshe vesh,
Nga gabimet e tua ti kurr nuk ngihesh.


Ky tekst u dërgua nga Gentrit SopjaniDon Arbas
Featuring: Mc Kresha
Publikimi: 01/12/2002
Teksti: Genc Prelvukaj & Mc Kresha


Don Arbas - Ta Bëja Rrafsh
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ta Bëja Rrafsh".
3. Video është e këngës "Ta Bëja Rrafsh", por nuk këndohet nga Don Arbas.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Don Arbas:


Komente 6