Më mbaj mend (për 1 muaj)

Don Kleo - First Love  (Feat. Sekondari)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

Featuring

Sekondari

22/09/2009

2009-09-22T20:15:56+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "First Love" kënduar nga Don Kleo.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Don Kleo i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Adele - First Love

So little to say but so much time,
Despite my empty mouth the words are in my mind.
Please wear the face, the one where you smile,
Because you lighten up my heart when I start to cry.

Forgive me first love, but I'm tired.
I need to get away to feel again.
Try to understand why,
don't get so close to change my mind.
Please wipe that look out of your eyes,
it's bribing me to doubt myself;
Simply, it's tiring.

This love has dried up and stayed behind,
And if I stay I'll be a lie
Then choke on words I'd always hide.
Excuse me first love, but we're through.
I need to taste a kiss from someone new.

Forgive me first love, but I'm too tired.
I'm bored to say the least and I, I lack desire.
Forgive me first love,
Forgive me first love,
Forgive me first love,
Forgive me first love,
Forgive me,
Forgive me first love,
Forgive me first love

Bonnie Tyler - First Love

I wonder if you think I'm me
As I love you each day, yeah
I wonder if you listen to
The words I sing and what I say

They say that your first love never dies
You can put out the flames, but not the fire
Bottled up inside, you can't come out
First love, you were my, first love
First love
First love

Friend say you ask of me
And talk of how we used to be, yeah
At times I wondered if I'd dare
Ring and tell you how I care

They say that your first love never dies
You can put out the flame, but not the fire
'Round and 'round I keep on going
Like a spiral never slowing
First love, you were my, first love
First love
First love

They say that your first love never dies
You can put out the flames, but not the fire
Bottled up inside, you can't come out
There's nowhere to hide
I can't even show it
First love, you were my, first love
First love, you were my, first love
You were my first, yeah
You were my, first love
First love, you were my first love
First love, first love, first love
You were my first love
First love, you were my, first love

If only you could see me
If only you could love me
First love
If only you could hear me, yeah...
Më Shumë Këngë Nga Don Kleo:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet