Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Don Pate

Nuk ka akoma asnjë votë

 • Emri i Vërtetë:
 • Egzon Selimi
 • Vendlindja:
 • Mitrovicë 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Gjermani 
 • Mosha:
 • 29 Vjeç
BIOGRAFIA: Don Pate është një këngëtar dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Egzon Selimi eshte nje reper shqiptar me emrin "Don Pate". Ai kreu 4 vite te shkolles fillore ne Mitrovic pastaj vazhdoi ne Gjermani. Ne moshen 13 vjecare ai filloi te degjoj Rap. Ne at kohe ai deshironte te behej reper, por nuk gjente perkrahje nga askush. Dy vjet më vonë ai me familje u vendos ne Munchen te Gjermanisë. 1 vjet me vone ai takoj nje shqiptar i cili ishte G-One. Don Pate u be shok me G-One.Stilin e tij,muziken dhe bitat e tij ai i ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Tuzhi-G

Mr.Don

Real K

Jango Tonny

Big L

EMI

Mad Boy

Alb-G

Brave-L

1ky

Tags: Don Pate, Egzon Selimi


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet