Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Audio Kërko Video

Don ProbleMC - Striiing  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

12/04/2018

2018-04-12T15:30:17+00:00Kur je rrugës drejt suksesit për te nalt, trajtoi mirë me respekt njerzt e tu //
Sepse ni dit rrugës për te posht, prap apet sërrish ki me i taku //

Jeta o si pasqyrë, hajd se kena mu pa //
Edhe ma për tejë me pas kqyr, naj sen t’re mo nuk ka //

Plot burreca, pak burra, plot kurva, pak femna //
Plot krime, pak fakte, plot shurdha, pak emna //

N‘venin ku politikant jon si derra, gjithqka hajnë e fshinë //
Për qato, dillerat e killerat bohen si therrat, gjithqka qajnë e grinë //

Agresion agresion, s‘ka rezultat pa presion //
As fat pa leksion, as nat pa tension //

Përballje për te ton, halli e vërteton //
Që rezistus je veq kur kët shit për s‘gjalli e përjeton //

Jena kon fmi, shum t‘ri, t‘lakmum mas lekut G //
Mas armëve, mas kurvave, dhe mas tregut t‘zi //

Gjaknxehtë, arrogant, boxin n‘gjep, hekrin n‘brez //
Keset full para se me bo ksi rep t‘egër //

N‘stres me dajt me djajt tuj përball sy e m‘sy //
Vizionin e mision tu e kry me kry //

I rritun n‘trekëndshin e bermudave t‘Ballkanit, jo n‘DisneyLand //
Ktu edhe dreqi po tutet mu bo biznismen //

Me patika t‘përgjakta, nëpër rrugë t‘zeza si Ballist i krist, n‘dorë me ganja dhe bakël //
Ai që debatin e bon t‘qart debakël //
Që sulmon n‘takt me 100 puncha tentakël //

Tu bo 200% punch art spektakël, secilli ma i shtirë se tjetri, ChampionsLeague‘a e vërtetë //
Wannabe mangupave, ktu jau qojna qyrat e ligat përpjetë // „yeah yeah“

Dhe qaq i njejt o pejsazhi //
Sa që, kur o mr.f**keverybody n‘mic, jau qi kejt o mesazhi //

Që po vjen ma shpejt se SMS //
Çdo menemadhit ftyrën kom m’ja marr tash kejt, sepse s‘e ves //

Sa her që po nxehin si vodka, pi nakautoj si tequilla //
S‘kan zemër me shkepë kta cowboys, sene t‘tilla //

Kundër qdo birit t‘qenit t‘kuqkës //
Gjith keni me majt men sikur emni UÇK‘s //

Fjalorin e kom benzin, flowin zjarr //
Faktori që dom bjen se do i hinë n‘kar //

Varrën që kom m‘ja bo une ksaj qimnone, kurrë s‘ka mu shërru, gjith ka m’ju dokë //
gjith ka m‘ju rrokë // „yeah yeah“

Kjo o e vërteta apsolute, jo e vërteta relative //
Nga jeta belagjive, që t‘len me tmeta negative //

Ta prishi virgjinitetin e trunit //
Si ruleti kur ta qin nonen deri buxhetin e funit //

Drejt nga Teto jo, po Ghettova buraz, Texas LasVegas //
Ku qdo i dyti po t‘thot kot, ruju se t‘vras me t‘kast //

Ky o qyteti jem, ti sillu si musafir //
Bizzin dhe kllikën tem, si pussy mos ma kqyr //

S’o me ronsi me kët sen sa kom me arritë //
Po me ronsi o me ket sen te dikush me arritë //

Tu i bind që aftsitë triumfojnë mbi fuqitë //
Edhe pse mjaft t‘zitë, shpijunojnë si mungjitë e Burdushit..

„Preje, vraje qija familen n‘goj“

Un edi kush po ta rreh shpinën, un edi qysh njo ka njo shitat tu dalin //
Un edi kush ta ka dhez shpin, un edi kush ta ka kidnapu djalin //

Un edi me kon po t‘tradhton gruja, un edi kush po ta qin qikën //
Un edi për lekt që i ki, a jon tujat, un edi kush po ta shtin frikën //

Edi kujt i ki bo pa drejtsi, i di edhe ato që e dinë për ty dhe po shujnë //
Di me dëshmi me t‘shti apet n‘birr t‘nonës tone me hi, që kta tjert sun e përshkrujnë //

Nashta se jon ma fallc se teshat që pi veshin //
Me tekstet ma n‘hall se vjershat që pi keshin //

Kur e ki mizën mas veshit, prite krizën mas cashit //
s‘keni mo me përjetu reprizën mas flashit //

Që po vjen drejt prej shpellës ma t‘thellë që sun e shihni, tu bo moti tim //
Tu pshty zjarr ore zjarrm, tu ju dhon motivim //

Krim shkrim kombinim //
Asassin masakrim dominim //

Se ktu n’ChampionsLeague don shum mu kon rap-technique monstrum //

Un jom kulshedër, s‘t‘lo me m‘ikë mor pllumb //
Veq fryma jem ty me gjith ekipë t‘bon shkrum //

N‘mes ju hi me stuhi si tsunami tighfun //
Ju recitoni vjersha se vrehët që ju ka msu mami naj punë //

Une veq me dy rreshta t‘thjeshta deshta s’deshta //
thjesht jau qi diskografinë heshta s’heshta me kta pleshta //

Si labirint, ton jetën kundër meje keni me hup gjithmon sikur Hillary Clinton //

Menemdhejve sqarimet s‘jau ka borxh kush
Jau shkatroj botën e perëndimit sikur George Bush
S‘ki mo për kryt hipoteza, t‘bim dom t‘përzhytim poteza
Dhipit inatqorit masi ka dhi ni blowjob, ja shti dhomt për s‘dyti n‘proteza


Yeah
Don ProbleMC a.k.a Mr.Fuck Everybody

Drejt nga Ghettova City

Grave t‘inatqorve t‘mi, gjith jau kom qi nonar dhe vjehrat!

CetinskaVille

B92 GreenStreet


Më Shumë Këngë Nga Don ProbleMC:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet