Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Audio Kërko Video

Don ProbleMC - Ose Ki Me Shku N'shkoll  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

01/12/2015

2015-12-01T21:51:21+00:00Intro
Ey yow
Djalli që po jeton n'mu
Po repovat shqip përfekt
HAHAHAHA

Mu po m'urrejn veq qato që e
din se kurxho asniher skom mi dasht
jo kurxho so plus ni problem
bre buraz tri her shtomi gjasht
stili jem o pak a shum i
skandalizum "Epik Nonstop"
tash po eksperimentojn tekstet
tu mi analizu me mikroskop
so you can hip this hop? Ha?
n'qytetin tem edhe tinejgjerat
po shkojn striptis club
si mu kon pasqyr reflektive
hustllerav tuj ju dhon
has ngjyr efektive
me tregun ma t'zi se Obama dhe
kokën ma t'bardh se shpija e tij
me qet ritëm bi**hin tond e boj
për veti tu e qart si PIMP
për qati jom sonte n'disponim si alcapone
prej n'on e n'on jom hi fell kët on
drejt prej nëntokës për
kejt nëntoksort
me t'njejtën topform
që krejt jon kokfort
për ata kryt e prishta
me ftyrat e erta që e kan për obligim mi
kry detyrat e serta
për ata që jon n'rrug dit e nat
tu bo action, Ah
qitne qat new collection
ky sen o rritmi zarit për kumorin
ritmi barit për humorin
rritmi për territorin e korridorin
e shqipeve që jon n'burg
infrakt për drejtorin që
kundër shqipeve qon fërk!
t'qifsha sistemin
gjithashtu edhe shtetin
për shkollimet dënimet
bile edhe shëndetin
ni dit kom m'jau gjet buxhetin
e shum kom te mushi thesin
kom me ndrru indentitetin
se kur sjom kërkush z'vesin mo
ka jom qa po boj ka po shkoj?
dreqi don me ma punu po un
prap pshtoj..
dajt dojn me m'pa n'burg!
ani qe karin tem
kërkush sun ma mer
riskun as zarin tem

Chorus
Se n'kët jet ose ki bole
ose ki me shku n'shkoll
N'kët jet ose ki bole
ose ki me shku n'shkoll

Jo jo me mu problemi hala su
kry për dreq hala ska mbarru
qather kur t'bjen prej n'ter thika
n'sy e sheh që hala st'kom harru
po tutën mos jau helmoj ushqimet
bile edhe po tutën mu bo vegetarian
se e din që armiqt e mi i ndreqi
sikur lojat e futbollit italian
kurvat e mija ta killin
billin ma fillin rillin
e kur o puna te dilli ma sillin millin
ma shpejt se DHL DHL
malli malli XXL
jau prishi nejen me
dy desert eagla bineq
dj't i hypin pidhat me
shtiklla mbi scratch
pronarit i therrët fyti
me kriglla si kreq
mafijashav t'ri ju
hup biciklla si pleq
kshtu që vazhdo me ec rrugën tone
t'drejt veq kqyr mos
me kthy si n'qmajt
se knena deri sa t'vin
engjujt po t'mysin djajt
e për ato që jon fjal tu
bajt prej te na drejt te dajt
vet kan mi pranu fajt kur
kan ftyrat mju qajt
qto jon mnyrat mju
majt kejtve n'panika
për mu jeni si llomi rrugve
që e kom ndër patika
shum o ka bon fërka kllika
ska kush qe na kallzon për kagjika
na luftojm për respekt
dikush po lufton për karrika
prej modernizimit t'ka
met kërka qika
jau prishi disponimin me
humor t'zi si naj politikan mafioz
përt ty more reper stundent osht
DONI TITAN GRANDIOZ

Chorus
N'kët jet ose ki bole
ose ki me shku n'shkoll
N'kët jet ose ki bole
ose ki me shku n'shkoll

Outro
Yow Doni on this biatch
për tana ghettot e shqiptarve
ka do që jon "Fuck da Police"

I përshëndesim prap apet sërish
nga ghettova kejt ata
qytetet që kan ma shum
shpijuna dhe polic
se shole dhe wc-ja!

With this PrimoDrum masterpiece


Më Shumë Këngë Nga Don ProbleMC:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet