Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Audio Kërko Video

Don ProbleMC - Sharrov  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

20/11/2018

2018-11-20T18:57:28+00:00Reptura #1

Tu pritë gati prej teksteve t’mija, naj mutit ju ka nxehë Kauchi //
Atina që po mi vjedh punchat, p’i vjen era djegt se Hajdukit ju ka djegë kapuçi //

Do tipave veç emnat kur jau ni, po bona agresiv //
Dhe veç femnat kur jau qi, qetsona pa ngreh spllif //

Zotni shko qiju, gjith me nëntokën që u lidh //
Kush kruhet i pari, ja qelë vetit gropën si urith //

Kjo o Ghettova, ku policia po ngrehin vija para aksionit //
Ku bohën gërdija, ku rrospijat po njehin mija para pasionit //

Ku vetëm marrin e nuk japin //
t’vinë n‘ghetto t‘marrin me lujt t‘prapin //
Ku krytë stacion t’karit nuk kapin //
Ku hala dhezin bari me 2pac‘in //

Prej qytetit ku gjith u knu për Al Caponen //
Ku qenjt, kurrë s’kan mujt me kalu nëpër Alpha zonen // l

Ktu nuk ka Shpat Kasapa, po kasapa me shpata //
Inatgjive, pidhat jau godas n‘kllapa fresh n‘t‘thatë //

A biznismenave, kur ju t‘afrohet ngat data //
ju ngushtohet kravata se ju t‘shtohet kamata //

Rruga o haram, qëllimi o prap hallall //
Ti vazhdo hala me m‘emitu, se ky o veç fillimi o papagall //

Reperat kan me përjetu çdo ndodhi e fatkeqsi, për s‘gjalli n‘rrugë t‘sprovës //
Po, kur s‘keni bole për veti, mos i përzini tjert se ju mesin n‘qafë si shalli Rugovës //
Yo

-Hook- 2x

Sharrov Sharrov, real life kafazi me lirijen //
Moti i martum me nëntokën, si Naim Abazi me Mihrijen //
Sharrov Sharrov, për mu osht e vërteta konsumi //
Përgatitjen ma t‘mprehtë, armatimin ma t‘nxehtë se Donjeta Kosumi //

Reptura #2

Aferat korruptive kan vlera produktive //
kom miliona sy nëpër rrugë si kamera konstruktive //

Boj trouble n‘kët lojë, rrethin si Pablo e mbrojë // ( Hijo de puta )
Sa vjet ki ti eksperiencë, un kom 7 fish double përvojë //

Tu bo Horror gjueti mas secillit wannabe G //
Çdo shok t’vetin, njo ka njo n‘polikollor tu e shti //

Manej secilli bohët kishe s‘o fort tu e ni //
Mes ditës kur jom n’shpi t’vet, grun e tij n‘obor tu e çi //

S’ka lidhje sa e ki rolexin e madh, as ai s’munet me ta shtu kohën //
Analistat çetash hutohën //
Reperat i ka kap tuta,qato njoni tjetri me homoerotikë po bashkpunohën //

Un jom realist, jo rep promovus //
Cilli do që respekt nuk jep, o mohus //

Çdo sen që e boj o Hoku-pokus //
Boj dritë nëpër terr, ka do që shkoj po fus fokus //

Tu pshty zjarm tu e pastru vizionin tu e vazhdu misionin //
Tu e përjashtu gjithnjonin //

Fookin terminator, rep diktator, tek mbi favor //
I‘ll never walk alone, po gjith epik pa kor //

I madhi peshkaqeni i bardh, qitni kta peshqit t‘lagt n‘akuarium //
Kta kllosharë s‘kan qa lypin ktu, sikur zezakt n‘sollarium //

Kta kllosharë s‘kan qa lypin ktu, sikur zezakt n‘sollarium //

Kta kllosharë s‘kan qa lypin ktu, sikur zezakt n‘sollarium //
Yo

-Hook- 2x
Sharrov Sharrov, real life kafazi me lirijen //
Moti i martum me nëntokën, si Naim Abazi me Mihrijen //
Sharrov Sharrov, për mu osht e vërteta konsumi //
Përgatitjen ma t‘mprehtë, armatimin ma t‘nxehtë se Donjeta Kosumi //

Vjen koha, bjen sulmi, s‘um ha kari kush jeni //
Para se m‘jau dhi disponimin, ju ma s‘pari m‘ushqeni //

Dhe si mizat mas shitit tem, drejt kan m‘u përflliqë, qata kejt kan m‘u përpiqë - //
Si gjith me nxerë diçka prej meje, po apet bolet e mija, prap njejt kan mu përgjigjë...


Ky tekst u dërgua nga  Dritonnn
Më Shumë Këngë Nga Don ProbleMC:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet