Më mbaj mend (për 1 muaj)

Te Kthehesh Pas

Ndonjehere duhet te kthehesh pas
E te perqafosh castet qe pa e ditur te kane ike
Do i thuash vetes se ne te shkuaren dua te humbas
Sepse gjerat e bukura ndjehen, nuk i shohin dot syte

Ne qindra nete te gjata
Ku sekondat mbytes nuk mbaronin asnjehere
Castet e bukura do bejne qe te venitet edhe nata
Dhe nuk do kthehesh me, e tashmja s’do kete me vlere

Nese nuk me beson
Dhe ne medyshje nga e shkuara tenton me ike
Do te thote se per veten s’te behet vone dhe asgje nuk te intereson
E per fat te keq atje ke qendruar dhe aspak nuk qenke rrite

- Poezi nga Donis LleshiNuk ka akoma asnjë votë


Komente mbi këtë krijim