Donjeta Morina
Donjeta Morina
Donjeta Morina
  • Mosha:
  • 22 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 15 Qershor 2000
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♊ Binjaket
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: pop
Donjeta Morina është këngëtare e njohur. Në Korrik 2014, Donjeta Morina merr pjesë në Kosova Fest Kids 2014 me këngën "Superyll".

Më datë 7 Nëntor 2018, 2Ton publikon videoklipin "Sa Gabime", në bashkëpunim me Donjete Morina. Muzika e këngës dhe teksti u shkruan nga vetë 2Ton.

Më datë 15 Janar 2019, Donjeta publikon videoklipin "A E Din". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Shkumbin Nebihu. Videoklipi u prodhua nga kompania Imagine Films.

Më datë 28 Mars 2019, Donjeta Morina publikon videoklipin "Pa Ty". Muzika e këngës u punua nga Bini Nebihu, teksti u shkrua nga Bini Nebihu & Bleta Brovina, ndërsa për orkestrimin u kujdes Artan Mezini (Arti Rec). Videoklipi u prodhua nga Imagine Films, ndërsa produksioni audio u realizua nga Bini Nebihu.

Më datë 19 Qershor 2019, Donjeta Morina publikon videoklipin "Harrom". Muzika e këngës u punua nga Bini Nebihu & 2Ton, ndërsa teksti u shkrua nga Ghulo.

Më datë 16 Tetor 2019, Donjeta & Skerdi publikojnë videoklipin "Falma". Muzika e këngës u punua nga Bini Nebihu & Skerdi. Videoklipi u prodhua nga XL Films, ndërsa produksioni audio u realizua nga Bini Nebihu.

Më datë 15 Nëntor 2019, Donjeta publikon videoklipin "Menemadhe", në bashkëpunim me Skivin. Muzika e këngës u punua nga Granit Gashi & Bini Nebihu. Videoklipi u prodhua nga Imagine Films, ndërsa produksioni audio u realizua nga Bini Nebihu.

Më datë 31 Janar 2020, Donjeta Morina publikon videoklipin "Dashni". Muzika e këngës u punua nga Skerdi, ndërsa teksti u shkrua nga Fuego. Videoklipi u prodhua nga Imagine Films, ndërsa produksioni audio u realizua nga Bini Nebihu.

Më datë 22 Gusht 2020, Donjeta Morina publikon videoklipin "Rrena". Muzika e këngës u punua nga Bini Nebihu & Filloreta Raçi (Fifi), ndërsa teksti u shkrua nga Elinel, Filloreta Raçi (Fifi) & Fuego. Videoklipi u prodhua nga MAX Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga Bini Nebihu.

Më datë 23 Shtator 2020, Donjeta Morina publikon videoklipin "M'ke Thy". Muzika e këngës u punua nga Bini Nebihu, ndërsa teksti u shkrua nga Bardhi Idrizi. Videoklipi u prodhua nga Imagine Films, ndërsa produksioni audio u realizua nga Bini Nebihu.

Më datë 1 Dhjetor 2020, Donjeta publikon videoklipin "Mos Fol Keq", në bashkëpunim me Bini Diez. Muzika e këngës u punua nga Bini Nebihu, ndërsa teksti u shkrua nga Fadil Topalli. Videoklipi u prodhua nga Imagine Films, ndërsa produksioni audio u realizua nga Bini Nebihu.

Më datë 30 Prill 2021, Donjeta Morina publikon videoklipin "S'din Me Dashte". Muzika e këngës u punua nga Bini Nebihu, ndërsa teksti u shkrua nga Donjeta Morina & 2Ton. Videoklipi u prodhua nga Sekuencë, ndërsa produksioni audio u realizua nga Bini Nebihu.

Më datë 8 Korrik 2021, Donjeta Morina publikon videoklipin "Lem Rahat". Muzika e këngës u punua nga Bini Nebihu, ndërsa teksti u shkrua nga Donjeta Morina. Produksioni audio u realizua nga Bini Nebihu.

Më datë 28 Dhjetor 2021, Donjeta Morina publikon videoklipin "Katile". Muzika e këngës u punua nga Bini Nebihu, ndërsa teksti u shkrua nga Donjeta Morina. Videoklipi u prodhua nga XL Films, ndërsa produksioni audio u realizua nga Bini Nebihu.

Më datë 18 Maj 2022, Donjeta Morina publikon videoklipin "Dashnia M'paska Qorru". Muzika e këngës u punua nga Bini Nebihu, ndërsa teksti u shkrua nga vetë Donjeta Morina. Produksioni audio u realizua nga Bini Nebihu.

Më datë 1 Tetor 2022, Donjeta, Rrezi & Gjony publikojnë videoklipin "Ti Fala". Muzika dhe orkestrimi i këngës janë shkruar nga Bini Nebihu. Videoklipi u prodhua nga Sekuencë, ndërsa produksioni audio u realizua nga Bini Nebihu.

Më datë 17 Dhjetor 2022, Donjeta Morina, Flamur Plakiqi & Ilir Rubovci publikojnë videoklipin "Ku Je Dashni?". Teksti i këngës u përgatit nga vetë Donjeta Morina, teksa për arranzhimin u kujdes Bini Nebihu. Videoklipi u prodhua nga AMIA Studio, ndërsa produksioni audio u realizua nga Bini Nebihu.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 4