Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dorian Matlija
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 44 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 9 Maj 1976
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♉ Demi
Nuk ka akoma asnjë votë

Këndon kryesisht: e lehtë

Dorian Matlija është këngëtar. Avokat i njohur nga Shqiperia, por qe ne fillimet e tij, provoi te behej kengetar duke debutuar ne Festivalin e 39-te ne RTSH, ne vitin 2000 me kengen "Per Nje Vajze". Kenga nuk pati sukses, ndaj Doriani ndermori nje tjeter rruge.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment


Pjesëmarrja Në Festivale:Komente mbi këtë artist