Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dorian Nini

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4
Ka ndërruar jetë më 17-06-2012  
  • Vendlindja:
  •  
BIOGRAFIA: Dorian Nini është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. Dorian Nini u lidh me muzikën që në moshë fare të vogël, qysh se ishte 8 vjeç, kur nisi të studionte për violinë. Ndonëse nuk mundi ta fitonte menjëherë Institutin e Lartë të Arteve për shkak të “njollave” në biografi, ai mundi të spikaste edhe në Ansamblin e Ushtrisë, ku u përzgjodh nga kompozitori Aleksandër Lalo. Pikërisht aty i ra në sy edhe kompozitorit Çesk Zadeja, i cili do t’i besonte një këngë në festivalin e 11-të, “Erdh’ një djalë në f...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Tonin Tershana

Gëzim Çela

David Tukiçi

Leonard Bombaj

Qemal Kertusha

Sherif Merdani

Kujtim Prodani

Zija Saraçi

Françesk Radi

Kozma Dushi

Tags: Dorian Nini, Dorjan Nini, Arkivashqip, Acromax, Enxhi Nini


Komente mbi këtë artist