A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Dorina Garuci

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  19
  • Vendlindja:
  • Shkodër 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Austri 
  • Mosha:
  • 26 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Dorina Garuci është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Qe ne vegjeli, kopesht me sakte, u dallua per talentin e saj. Fillon shkollen , ne klase te pare tek shkolla e Mesme Artistike "Prenk Jakova" Shkoder , ku studion per 12 vite me rralle, per violine. E angazhuar si me kengen ashtu dhe me violinen ,si dhe larmishmeria e rrymave te te kenduarit , ben qe Dorina te dallohet nga artistet e tjere. Karriera e saj, tashme 12 vjecare, ka filluar ne moshe teper te vogel qe ne moshen 5-vjecare. ne Qershor...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Finaliste në

Ethet E Së Premtes

Fituese e

Gjeniu I Vogel

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Orjola Xhemollari

Anxhela Noti

Lola Pink

Nidora Gjyriqi

Linda Sadiku

Hersiana Matmuja

Saelma

Entela Zhula

Enxhi Nasufi

Adalena Seferi


Tags: Dorina Garuci

Krijo Një Kartolinë