Më mbaj mend (për 1 muaj)


Dorina Garuci - Mirmbrema Engjelli Im

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mirmbrema Engjelli Im".
3. Video është e këngës "Mirmbrema Engjelli Im", por nuk këndohet nga Dorina Garuci.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Dorina Garuci - Mirmbrema Engjelli Im  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Pjesëmarrëse në

Festivali i 49-të në RTSH

Komente

Asnjë Koment

27/12/2010

2010-12-27T12:59:21+00:00Zbret nata ngadale
ti ulesh mbi shtratin tim
lehte e lehte me perkedhel
mirmbrema engjelli im

me ndihmo per te t'harruar
sa hume kam per te t'treguar
eshte rrefimi im te lutem me degjoooo
ndizi yjet qe ka qielli
me jep zjarrin qe ka dielli
me ndihmo te jem dhe un njesoj si tyyyyyy

un gjithmon me ty dua te rri
e te marr bekimin qe fal ti
te shikoj ato qe s'sheh njeri
tja tregoj kesaj bot qe si di
ne boten tende pa kufi
ku esht e jotja mbreteri
me meso te jem nje shenjteri
te besoje njeriu ne njeri

te rri dhe pak jo mos ik
akoma jasht nuk ka drite
ti sonte i vetmi mik
shpresen qe kam mos ma fik
sepse ndryhe rrahu zemra
nje hap boten lar nga endrra
nuk e di se ku do t'vesh perseri
mbi keto gruhte mblodha qiellin
syri im e ndezi diellin
dhe mova cmund te bej me nje njeri

un gjithmon me ty dua te rri
e te marr bekimin qe fal ti
te shikoj ato qe s'sheh njeri
tja tregoj kesaj bot qe si di
ne boten tende pa kufi
ku esht e jotja mbreteri
me meso te jem nje shenjteri
te besoje njeriu ne njeri (2X)


Më Shumë Këngë Nga Dorina Garuci:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet