A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Dorina Leka
  • Residence:
  • Itali 
Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  2

Dorina Leka is a popular singer. Eshte vajza e kantautorit të njohur shqiptar Gjergj Leka. Eshte rritur ne Itali dhe eshte bere e famshme fale programit "X Factor Italia ku arriti ta vazhdonte garen deri shume afer finales.
Eshtë dashur që ajo të vinte në “X Factor Albania” që të performojë në gjuhën shqipe. Kjo është Dorina Leka, e cila ka qenë e ftuar speciale në “X Factor Albania” dhe më në fund pas performancës me prezantuesen Alketa Vejsiu, ka kënduar si një Vace Zela e madhe, këngën “O ku ka si ti moj Shqipëria ime”.
Në fakt megjithëse ka pasur disa probleme kur fliste shqip, Dorina ka bërë që të gjithë të përlotën dhe është duartrokitur dhe ka ngritur në këmbë edhe jurinë.

» Edit Bio »

» Song Lyrics »

Gjergj Leka

(Her father)
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019