Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dorina Leka - Rrjedh Në Këngë E Ligjërime Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

E i fortë po shndrit ai diell
dhe burimi këngët lugjeve i përcjell.
E i fortë po ngroh ky diell
edhe trimat nëpër mend mi sjell,
mi përkëdhel.

Nga ky diell i kohës sime
shndrisin shekujt në agime
edhe pushka i shqiptarit zjarr flakëron!

(x2)
Po ku ka si ti, o Shqipëria ime,
Po fisnikja përmbi gur.
Rrjedh në këngë e ligjërime,
ballëlarta me flamur!

E i fortë po bien ai tel
dhe lahuta tingujt mi çon larg,
i përcjell.
E një flakë po nxjerr ai tel,
edhe trimat nëpër mend mi sjell,
po mi sjell.

Nga ky zë i tokës sime
flasin shekujt me gjëmime,
edhe krisma e shqiptarit rrjedh
brez më brez.

(x2)
Po ku ka si ti, o Shqipëria ime,
Po fisnikja përmbi gur.
Rrjedh në këngë e ligjërime,
ballëlarta me flamur!


Ky tekst u dërgua nga Shqipe Latifi


Nuk kemi video për këtë këngë.
Dorina Leka - Rrjedh Në Këngë E Ligjërime
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Rrjedh Në Këngë E Ligjërime".
3. Video është e këngës "Rrjedh Në Këngë E Ligjërime", por nuk këndohet nga Dorina Leka.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Komente 0