Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dorina Plaku

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  24
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
BIOGRAFIA: Dorina Plaku është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe klasike. Dorina Plaku është një artiste dhe këngëtare profesioniste. Ajo ka mbaruar studimet si këngëtare e muzikës klasike pranë Akademisë së Arteve dhe prej vitesh vazhdon të zgjerojë edhe eksperiencat e saj në fushën e muzikës bashkëkohore. Si këngëtare bashkëkohore ajo ka disa këngë të vetat të cilat i ka performuar në skenat e festivaleve kryesore në vend. Një pjesë e këngëve të saj janë edhe si performanca me video klip. Aktualisht është e angazhuar...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

5

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

Vikena Kamenica

Blerina Braka

Marjeta Billo

Xhejsi Jorgaqi

Rezarta Smaja

Erga Halilaj

Vilzana Parubi

Megi Laska

Megi Zonja

Ornela Bregu

Tags: Dorina Plaku, Dorina Toçi, Dorina Toci


Komente mbi këtë artist