Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dorina - Jeta Vazhdon Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  16

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Jeta Vazhdon" kënduar nga Dorina.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 0 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
0

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Vigan - Jeta Vazhdon

Me ty un fillova
me ty un ndryshova
Ne kujtim e lava sot
me lot ne sy e me mall per ty

Atje mos shko se nuk jam me
jeten vazhdo e zemren mos e lendo

Ref:
Me ty un fillova
me ty un ndryshova me lot ne sy
Nje jet kalova une me ty
Fundin na zgjodhi pa drit ne sy

E di e di qe smunesh largti
tlutna harrom edhe pse ti sdon

Vite me ty un kalova shum ndjenja
perjetova erdhi fundi me u nda
O zot ti me ndihmo (2x)

Ref:
Me ty un fillova
me ty un ndryshova me lot ne sy
Nje jet kalova une me ty
Fundin na zgjodhi pa drit ne sy

Yeah t'lutna mos mi harro
kujtimet e mia qe i kisha per ty jo
t'lutna mos u demoralizo e n'jet
vazhdo tutje e mos u kthe mo
nuk thojn kot kur dy zemra
dashurohen jetojn larg e shuhen
sikur gzohen e di e kam mendu
edhe kit sen po jeta vazhdon
tutje me nje plag me ni vend

Ref:
Me ty un fillova
me ty un ndryshova me lot ne sy
Nje jet kalova une me ty
Fundin na zgjodhi pa drit ne sy

Niti-G - Jeta Vazhdon

Kur ish i dashurum njeri shum po gabojke
Ndryshe pi delke e ndryshe po menojke
Ni qyshe kur jet vet se kerkush skuptojke
Vetmia me kujtime zemren po ta coptojke

Se edhe un ni koh isha n'boten e dashnis
Kur ja kushton dashnis marrzisht kohen e rinis
Momentet ma kriz si ato t'xhelozis
E shumica menojn se osht per shkak mosbesnikris

Jo sosht ashtu thjesht jom tut qe po t'hupi
Qdo qast jom munu qe kshtu mos me ardh fundi
Edhe pse prap sjena bashk fatin e caktoj me muni tem
E jetoj qysh du kjo osht jeta jem

Ska problem maje n'men kjo pun so ndoren tem
Hakmarrja so e nivelit tem niti zotit ja len
Dhem e di qe shum dhem mren
Po mos ta nin loqka jem se krejt zoti ti kthen

Chorus 2x:
Tash po jetoj pa ty
E di qe ni dit ki me lyp mu kthy me ty
Po mo nuk du me gabu munesh me shku
Edhe pa ty jom tu jetu

Rap 2
Ni pasqyre qe s'reflekton njejt
Pa marr parasysh se sillesha drejt
Ma nfund hapa menen nfund i pash krejt
Jetova me rrenen at " femnen " e shejt

Si rezultat kom arrit me kuptu pi zemre ta kom largu
Personin qe tka lendu ka lujt me ty si ti me mu
Tkeq rolin se luj sprovoj kon me demtu
Qe munesh ti ajo so tum interesu

E maj n'men kur naten dojsha me ta ni zonin
T'thirrsha me fol e ti ma nalshe telefonin
Gjithmon ni arsye mir e kishe lujt rolin
Thojshe mo se tjert po folin

Budalla qe jom kon isha kon pa men tu kqyr
Syt thjesht qorrum mrena dashurin natyr
Distanca qe ja nise tu e perdor qdo mnyr
Me nejt larg teje mos me tpa nftyr

Tash jom pak i deshprum po prap kom ni qetsi
Kur pe di qe mes meje teje qdo sen u kry
Asni shpres mo se kom mu ngjall vet e mys
Se sdu me myt veten me ty jo nuk e zhys

Mfal qe kesh i teper ku gabova pys veten
E kom rrejt veten von kuptova t'verteten
Po ma mir von se me jetu genjeshtren
Un e ti fund tung se tash pe vazhdoj jeten

Chorus 2x:
Tash po jetoj pa ty
E di qe ni dit ki me lyp mu kthy me ty
Po mo nuk du me gabu munesh me shku
Edhe pa ty jom tu jetu

Outro :
Besoj qe ma nfund i thash ato qe mkan munu qe ni koh t'gjat
You know... e rreth teje.. , ishalla jeta jote vazhdon
po ni sen e di qe mu kurr sun em harron

Ylber Idrizi - Jeta Vazhdon

Sa shum qe jemi dasht
nje zemer kemi pas
por fati s`deshti t`jemi bashk
neve na ndan

N`sy loti ste esht tret
mu zemren po ma djeg
kujtimet tona ne ket jete
gjith kan me mbet

REF:
T`lutem zemer mos vajto
ndale lotin qe pikon
kshtu ka qen e shkruar jeta jone
me vujt gjithmon

T`lutem zemer mos vajto
ndale lotin qe pikon
mos kujto se gjitqka ktu mbaron
jeta vazhdon

II

Tash po vuajm ne vetmi
ti pa mua un pa ty
e padrejt jeta paska qene
per ne te dy

N`sy loti ste esht tret
mu zemren po ma djeg
kujtimet tona ne ket jete
gjith kan me mbet

REF:
T`lutem zemer mos vajto
ndale lotin qe pikon
kshtu ka qen e shkruar jeta jone
me vujt gjithmon

T`lutem zemer mos vajto
ndale lotin qe pikon
mos kujto se gjitqka ktu mbaron
jeta vazhdon

Më shumë këngë me këtë titull:


Publikimi: 17/03/2008
Festivali: Top Fest 5
Muzika: Genti Lako
Teksti: Gjergj Jorgaqi
Orkestrimi: Genti LakoMë Shumë Këngë Nga Dorina Plaku:


Komente mbi këtë këngëDorina - Jeta Vazhdon
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Jeta Vazhdon".
3. Video është e këngës "Jeta Vazhdon", por nuk këndohet nga Dorina.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.