Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dorina Xerxa
  • Vendlindja:
  • Gjakovë 
  • Mosha:
  • 30 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 10 Nentor 1990
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♏ Akrepi
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  40

Dorina Xerxa është këngëtare e njohur. Ajo ishte shumë e re dhe ëndërrontë të ngjitej në skenë. Iu dha mundësia të konkurronte në shoun televiziv "Ethet e së premtes mbrëma" që ishte një garë mjaft e fortë dhe u përcoll me shumë emocion nga të gjithë ne. Për tetë javë sa zgjati ky shou, Dorina nuk u dorëzua, i tejkaloi të gjitha barrierat dhe në fund u kurorëzua si njëra ndër 3 fitueset. Me stilin e saj prej një rokere, mahniti gjithë publikun ndërsa ëndrra e saj u bë realitet. Më pas ajo u përzgjodh si këngëtare e bandit të televizionit "Top Channel".

Në vitin 2008, Dorina Xerxa ishte finaliste në Ethet E Së Premtes 4.

Në Maj 2009, Dorina Xerxa merr pjesë në Top Fest 6 me këngën "Ai".

Në Maj 2010, Dorina Xerxa merr pjesë në Top Fest 7 me këngën "Loje".

PASAPORTA:
Gjatësia: 1.60 m
Pesha: 53 kg
Ngjyra e syve: Kafe
Ngjyra e flokëve: Kafe
Ushqimi i preferuar: Tortelini
Muzika e preferuar: Jazz & Blues
Këngëtarja e preferuar: Norah Jones
Vendi i preferuar për dalje: Natyra
Pija e preferuar: Coca-cola
Ngjyra e preferuar: Roze
Sporti i preferuar: Noti
Hobi: Shopping
Stili i veshjes: Sportiv
Menaxheri: Dorian Gjoni

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Finaliste në

Ethet E Së Premtes


Pjesëmarrja Në Festivale:Komente mbi këtë artist