Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Dashurinë e Humbur

Dikush Duhet Te Largohet

Kur e mendon me nuk arsyeton
Kur dikujt i ke falur lekuren
Dhe ta rrjepson
A thu cfar te ndodhi
Te mori era
Kur fjalet dhe premtimet nuk kane me vlera

Tani nuk ka me kuptim
Nga gjithcka qe nisi e perfundoi
Ishte si nje film
Ishe vet ti njeri me shume ftyra
E une te dashurova
Se me tradhtoi ngjyra
Ajo ngjyra kuqerremte e dashuris
Qe mbart gjakun e helmimit te keqdashesis
Me plagen e madhe te dhembshuris
Qe mbart peshen e tradhtis...

- poezi nga Doris Kasaj


- Poezia u dërgua nga doriskasaj -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1


Më shumë nga Doris Kasaj


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet