Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dossty

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
BIOGRAFIA: Dossty është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Dossty ndryshe Petrit emri i vertet, jeton ne Prizren perkatesisht ne Ortakoll. Vazhdon ne shkolle te mesme. me prejardhje nga Mushtishti ku aty dolen shum talent te muzikes shqipe. Ka jetuar ne Zvicer deri para disa viteve dhe eshte kthyer ne vendlindje. Është pjesë e Grupit AU Records (Armata Ujqve) dhe ka disa bashkëpunime te sukseses'shme me Repistat BiG WoLF, BonSaTon, No-One. Më datë 23 Janar 2012, Nasty publikojnë videoklipin "Baby", në...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Anëtar i labelit

AU Records

Komente

1 🔥    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Buta

Arbër Kurtaj

3 Treshi

Nush

Lav'da

Timi Novoberda (Tim)

F-Boogie

Fulzan-G

Fresh-P

99nci

Tags: Dossty, Dossty


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet