Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dossty - Mos Harro (Feat. Diedon)  Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Diedonn..
Kthehet e kalunja por sduron zemra
M'ke lëndu gabove ti nuk je e imja
N'zemër mke therr krejt ti mi ke shkatërru
Kur mendova jem ok.. ti vec kishe shku

Dashni e paharrume kaluam ditë të mira
Ç'do fest e festuam romantike plot me qira
I ulur në karrig qiri më sbën dritë..
Vetmin e shprehi në letër me lot për ty oj qik..

Dashni apo interes të deshta por u ndamë
Thojnë kthehen rolet por i joti më sdo të jam
Pse duhet me hek kur ti nuk menon
Pse të jetoj met kalumën kur ti je me tjeter kënd.

Trëndafilet vyshkën kujtimet nuk dryshkën
Pranvera qel e kalumja nuk mbytët
Ku je tash mos u kthe se është von.
Unë timen e kryjta më skam qka me thanë.!

Diedon.. REF 2X
N'realitet dhe në ëndërr qdo sekond isha me ty
n'dhimbje dhe në gëzim ishin bashk këta sy
po ndalem dhe mendoj që pot uli po gaboj
të vjen edhe ty ajo dit ke mu ndi sikur un njisoj.

DoSsTy..
Kom fal gabime qe nuk u dasht mi fal kurr
Kom fal gabime mos harro un jam burr
Kom provu me zavendsu persona t'paharrushëm
Per mu tpazavendsushëm sod rri idhnushëm..

Kom përjetu dashni mki bo premtime tpërjetshme
Sa her unë jam kthy per tkeq premtime të rrejshme
Jam dëshpru prej asaj qe kurr se kum prit
Jam zhgënjy prej asaj qe bashk jena rrit..

KNAQUU..

Kum met vet pa mbështetje
Sa her um ka ndodh me prit përgjigjie n'heshtje..
Veq me ty ose hiq te unë gjith qishtu u kan..
Nuk e di shka tkum ba pse sod vet mem lanë..

Po nejse skam qka boj
U harru ajo kohë//
Me ty jam ba nisoj..
Kejt tmirat ti uroj
Edhe kta e tejkaloj e tejkaloj e tejkaloj...

Diedon.. REFF 4X
N'realitet dhe në ëndërr qdo sekond isha me ty
n'dhimbje dhe në gëzim ishin bashk këta sy
po ndalem dhe mendoj që pot uli po gaboj
të vjen edhe ty ajo dit ke mu ndi sikur un njisoj.


Ky tekst u dërgua nga  IdealAliaj


Nuk kemi video për këtë këngë.


Dossty
Featuring: Diedon
Publikimi: 20/08/2012


Dossty - Mos Harro
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mos Harro".
3. Video është e këngës "Mos Harro", por nuk këndohet nga Dossty.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Dossty:


Komente 1