Double G Army
Double G Army
Double G Army
  • Vendlindja:
  • Kosovë
  • Jeton në
  • Kosovë
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: hip-hop
Double G Army është grup artistësh dhe label i njohur. D.u.D.a me emrin Burim O. Osmani ka lindur me 12 nentor 1985 ne Gjilan dhe esht momentalisht ndjek studimet per Stomatologji ne Tirane. Ai e ka filluar ne moshen 14-vjeçare kur mori pjese ne nje koncert ne Gjilan me kengen "Gangsterat". Reperi mirnjohur Duda si dhe Bashkthemelusi i Double G një koh të gjat nuk është prezentë në temat ditore, është larg studios, larg shokve të tyj. Arsieja ishte një mrekulli, diqka që atë do e shti ende më tepër të bëj gjëra më të mira, që nga 4 Korriku i 2008 ai sësht vetëm tashmë ka dy Bineqt e tij, djalin e ti që mban emrin "Genion" dhe Vajzën e ti "Nina". 10 Albume dhe një DVD me 10 video Klipe të reja.

Anetaret e Double-G Army jon:
D.U.D.A (leader)
Monny
Dashi
Kusha
Mr. Safet
Tizi Dogg
ZeeroMan
Biggi
Nakli
Big Manyak
DJ WronDon
Izi Babushi
OverLord
NiiL-B
Rascom
B-Genius
Scorpion
Kopil Kamikaz
Zef
Sllimi (Lil Sllim)
Chikoo
Nde-Rim
Alidema (Insect)
Bidaki
Natra
WhoBrave
Kachoja
BlackFace
Kok
Ri2er
N.G
Gazi-G
Gjaksori (T.R-Till)
Half-Face
Bad Killer
BonX
Strongi
KOG
KooK.1
Alb-G
Gzim Triadi
Lumi Nacisti
Treaky (Double Eaglez)
B-Crazy (Double Eaglez)

Më datë 3 Maj 2007, Double G Army publikojnë videoklipin "Ushtari".

Më datë 12 Maj 2015, D.U.D.A. & Double G Army publikojnë videoklipin "Smoke Them". Videoklipi u prodhua nga Bug Production. Me këtë këngë, D.U.D.A. & Double G Army marrin pjesë në Zhurma Show 2015 në vitin 2015.

Më datë 20 Shkurt 2017, Double G publikojnë videoklipin "Ghetto", në bashkëpunim me D.U.D.A, Xhino, Overlord & B-Genius. Për orkestrimin u kujdes Alandy. Videoklipi u prodhua nga Max Production.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: NicoOTR NicoOTR  
Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Double G Army »

Komente 2