Më mbaj mend (për 1 muaj)

Doza - Arratisje Nga Cmendia (Feat. Sid Tarifa)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Yo yo...
this is exsclusively for the albanian hip hop assotiation
(A.H.H.A)
here we go yo..... That's my boy
exsclusive .....
you know him.....
and his name is......

Mc doza,arratisje nga cmendia
erdha prap qe tju semur me vargjet e mia
pikerisht nuk do t jap ate qe do te degjosh
me pelqen t jem i paqart qe t fillosh te kritikosh
me rezultat , nga inati t maresh flak
ktheje mbrapsh , degjoje prap
ik ne lagje me vrap
thuaj shokve ky esht trap nuk di hic te bej rap
me bej reklam shkerdhat meqe smi thua dot n surrat
bejn si tipa kot ca tipa
tipa qe sju ndizet drita
dhe ma hedhin fajin mua se parimet ju trondita
shumica zgjedhin heshtjen nga frika
jan rehat ashtu sic jan po do na vij te gjithve dita
vrisni veten kot jetoni , mendjen vec ke iphone
cdo gj tjeter n ven te dyt
ate shkopin qe ben selfie do vi te ta fus ne ****
nqoftse st hyn me t but mos ki turp ta fut xhaxhi tub tub

Yo yo yo yo yo wake up wake up
damn....
wake up jho
They'r coming
only wake the fuck up........

ej shoku zgjohu , alarmohu acarohu
mjaft u ndjeve si viktim per veten tende informohu
kush po ta helmon ushqimin,ujin ajrin qe po thith
kush po ti paketon e po ti shet perdit
kush te hipnotizon nga televizori qe shikon
gazetar,politikan,opinioniste qe te mashtrojn
para syve esht e verteta,ti thjesht nuk e shikon
a se kupton qe dicka me boten s shkon ?!
i ke ne trru ske par asgje me syt e tu
i ke besuar se te kan kondicionuar qe bebe t kan vaksinuar
te kan futur neper klasa nga prindrit te kan larguar
qe te behesh nje skllav i modernizuar
te kesh GPS me mikrochip te implantuar
te jesh komplet i kontrrolluar
jo q sje qe tani
sepse ca te ka then shkolla ne vite esht thjesht mashtrim
shife vet kur del nga shpia je ter kohes ne vezhgim

Yo they're watching us , everything is a fucking ilusion , they're watching us , everything you've been told is a damn lie , you've being watched homie and you know this , feel it,
you feel homie, feel it ,
you should know this......

cfar ke degjuar per klanet
Rofschild e rockafella
a nuk je lodhur duke ndjekur 100 tabela
ca ke degjuar per templaret dhe shoqatat e fshehta
akoma ke dyshime nese jan te verteta
sa njerez humben jeten ne ato 10 kryqezata
katolik dhe mysliman me shigjeta dhe shpata
gjoja lufta hyjnore kshtu thoshte papa
nderkoh grabisnin relika ne jeruzalem kur binte nata
do bejn gjithcka per te arritur qellimin
ato financuan hitlerin,financuan dhe stalinin
11 shtatori ishte vec justifikimi
per t shfarosur gjith ata qe nuk arriti dot ti bindi
kan interes prandaj promovojn vetem degjenerimin
shkatrrimin e rinis dhe degradimin
policia e korruptuar gjoja po lufton krimin
nje pushtet qe hedh miliarda lek per arm e ben te qart qellimin
shife pak industrin muzikore
kudo simbolizen dhe kudo shenja dore
idhujt e femijve tan jan t sunduar prej ferrit
piramida ka nje sy
esht syri i luciferit
mos me beso mua , ti shife vet
jo me syt e ballit por me syrin tend te tret
dhe mos ki frik sa her je vetem mendo ti
nese ekziston djalli ekziston edhe zoti


Ky tekst u dërgua nga AbBeY AbBzDoza
Publikimi: 10/10/2015


Doza - Arratisje Nga Cmendia
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Arratisje Nga Cmendia".
3. Video është e këngës "Arratisje Nga Cmendia", por nuk këndohet nga Doza.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Doza:


Komente 0