Më mbaj mend (për 1 muaj)

Doza - Në Betej Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Hip-Hop eshte kultura, menyra si jetojm
Rap eshte muzika, menyra si tregojm
situatat qe shikojm ne qytetin qe jetojm
eshte vetem per disa per ata qe e kuptojn

perfaqsojm njerezit e thjeshte qe luftojn per mbijetes
ne kete sistem te frikshem jemi ketu tju japim shpres
me ndjenja te sinqerta dhe me vargje origjinale
e mbajme te gjalle fazen pa qellime komerciale

Pa menaxher, pa lutje per kontrate
e bejme per fiksimin jo vetem per parate
dhe nuk e ndryshojm stilin qe te na pelqej publiku
repi jone si akullnaj do ju permbys si Titaniku

Kenget tona plot mesazhe, pershkruajn qindra histori
nje albumi i jone baraz me nje enciklopedi
repi i vertete gjendet ne rruge jo ne t.v
estrada nuk ka lidhje bene Pop dhe R&B

Kjo eshte muzik me mision qe ne vitet 70'
qe kur u shpiken beatet brake, nga Dj Kool Herc
per ti dhene dicka me ndryshe rinis se futur ne program
jap leksione per kulturen si KRS-1

Eshte muzik e pavarur qe dot se kontrolloni
ne betej me neve skeni shans te mbijetoni
Hip-Hop mesuam ne rruge juve tek televizioni
godet Doza Mc me Rap te thate tek mikrofoni! x2

Respekt per cdo Dj qe bene scratch me gramafone
respekt per cdo writer qe ngjyroj qytetin tone
respekt per cdo B-boy qe bene headspin ne kraton
respekt per cdo MC qe percjell mesazh ne mikrofon

Nje xhiro ne qytet mjafton qe te me inspiroj
si ne kohet e arta kenget e vjetra i samploj
shtoj kick snare hats guitar strings piano bass
krijoj boten time edhe brenda saj humbas

Kultura me mesoj qe njerezit mos ti dalloj
nga ngjyra ose nga gjuha por te gjtih ti respektoj
te kerkoj, paqe dashuri dhe unitet dhe te krijoj
vargje qe do lene gjurme per jete

Jo vargje te kota pa mesazh dhe pa kuptim
kjo eshte muzik me ndjenja jo muzik per argetim
as per 1 milion dollare nuk ndryshojm stil edhe sound
e nese dalim ne t.v prap do t'jemi underground

Me tema sociale, antipolitike, tema serioze dhe komike
ky eshte qellimi kesaj muzike
represent per kulturen, luftoj se kshu e ndjej
Mc Doza D.N.C jam akoma ne betej!

Eshte muzik e pavarur qe dot se kontrolloni
ne betej me neve skeni shans te mbijetoni
Hip-Hop mesuam ne rruge juve tek televizioni
godet Doza Mc me Rap te thate tek mikrofoni! x2Publikimi: 01/12/2016


Më Shumë Këngë Nga Doza:


Komente 0


Doza - Në Betej
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Në Betej".
3. Video është e këngës "Në Betej", por nuk këndohet nga Doza.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.