Më mbaj mend (për 1 muaj)

Doza - Histori Nga Nje I Huaj Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


1. Mos ki besim ne as nje, merju sa me shum te mundesh mos u jep as gje,
se pse, te shesin dhe te blejn kur mendjen nuk e ke, mbae nje sy hapur akoma dhe kur fle.
2. Asnjeri ska nevoj te di per ty, ku ha, ku pi, ke qi, ku rri dhe si, nxjer para dhe ke as ke psikollogji ki kujdes ke fut ne shpi, ki kujdes kujt i hapesh ke ben shoqeri.
3. Mos u mblex me as nje gje, qendro larg nga heroina dhe nga psycho-aspirina, ske pse, shkatron veten tende qe te tjere te bejn miliona dhe te rrine ne per Vila kur ti mbi kartona fle.
4. Meso te lozesh teater, ta kam then edhe her tjeter nuk mjafton ti besh syt 4, me hater, nuk fiton as gje, me mire pertype kaperxehe edhe bej sikur ska ndodh as gje.
5. Behu engjell per cdo dreq, po do qe te shohesh mire duhet qe te besh keq, per cdo mik dhe cdo mikesh gjithmon nje as te fsheht te kesh, mos shiko ca bejn te tjeret por shiko se cfar do besh.
6. Mos rri ne park te pish kasht, por vir trurin te punoj dhe nxir ''cash'', duhet te hash, njerzit jan kafsh, s'egziston me fjala ''bashk'', behu lamash nxitohu mos e mer avash.
7. Kush ta ka futur ka per te ta futur prap, kur ne mes hyn parat ose per buce. ne krevat, ne fakt, f**k! mbushja gojen me benzin dhe vii flak...!
8. Esht kjo genjeshter e vertet qe te ve ne siklet prandaj ki kujdes nga policia nga ky shtet, kshu tha njeri, kshu me thane, kshu u thuaj, histori nga nje i huaj lart ne flet.
9. Nga cdo gabim ver mend, ka pasoja si grusht ne stomak qe te len ne vend, mbae mend, nje dite do bihesh ne pozicionin e ati qe ta permend, mos u tremb dhe pse te dhemb.
10. Mbase dhe me shum femra ne jeten tende vine, me ca meson qefin por me njeren dashurin, me te njejten c'eshte tradhetim, me te njejten dhimbje qe te le pa frym!, edhe me nje tjeter e mbyll historin.
Ikin edhe vine, imazhe dhe mendime, ne trurin tim, po ta vazhdoj kte text mbase e coj edhe 100!, te flet doza pa ''grills'' edhe pa ''Bling-Bling'', dring'', zilja e zgjimit me mbyll syt me nuk luaj, vazhdoj bocen bluaj, vazhdoj qe te shkruaj, nuk di se si ta quaj...HISTORI NGA NJE I HUAJ.
Doza
Publikimi: 04/02/2013


Doza - Histori Nga Nje I Huaj
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Histori Nga Nje I Huaj".
3. Video është e këngës "Histori Nga Nje I Huaj", por nuk këndohet nga Doza.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Doza:


Komente 0