Më mbaj mend (për 1 muaj)

Doza - La Resistance Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Ekipi veshur me te zeza
Shkelqejn varset kur u bje drita
N'kok kapuca menget perveshur
Tatuazhet plot simbolika
Naten vone njesoj si comando
Para luftes zgjidhet taktika
Renegat qe kurr nuk do ndalem
Deri sa te rrezohet elita
Rezistenca eshte e betuar
Rrjet i madh i organizuar
Qe shperndan informacion
Ne cdo platform te pa censuruar
Operojn ne cdo cep te globit
Ne menyre te sofistikuar
Nuk i kap asnj lloj radari
Komunikojn ne gjuhe te koduar
Ndaj dhe sduhet me i humb shpresat
Po afron dita e gjykimit
Nese do te jesh pjes e sulmit
Kontribo nepermjet ndergjegjsimit
Fuck that bullshit qe po t shesin
Boj lock out nderprit abonimin
Le te thon se je i cmendur
Si jim cerry ruaj qendrimin
Sigurisht do ket sakrifica
Kur bohet fjal me shpetu njerzimin
Lufta o e pa evitueshme
Mjetet justifikojn qellimin

(Ref)
Nk ka mo llafe we take it over
Ka ardh koha me i ekspozu
Per kto players tashme game over
Krejt betejat kena fitu
As qe kan shance mu mbrojt
Komplet keshtjellen kena rrethu
Do te ket 0 te mbietuar
Krejt kan me u masakru

Te armatosur me dije jena
Librari filozofie
Kena mijra xhaul energjie
Kur jena bashk e jo fije fije
Krejt anonim te akriptuar
Skan kompromis jan te dedikuar
Po ta vesh re gjith ata qe kan
Fol te vertet nder vite jan eleminuar
Nese do flisnin pallavra
Sdo kishte arsye per ti censuruar
Fakti qe e e bejn tregon
Se nuk kan me kontroll e jan te friksuar
Se njerzimi po zgjohet
Me ritme te frikshme
Sajesat qe ato paraqesin
Nuk jan me te bindshme
Menyra se si e perdorin fuqin o e neveritshme
Si ka mundsi i besojn disa dele akoma
O e habitshme
Sot jemi aty ku dje na dukej e pa arritshme
Seshte e cuditshme
Gjonat jan shume her me te thella
Rituale neper keshtjella
Morgan scroth,Rothschild, rockefeller
Jan tu mbush me firma ombrella
Meta,Google e giograma
Dar panasa,Nesto Big pharma
Kto jan perzgjalli si Jeffrey dahmer
Shpirtra te mbingarkuar me karma

(Ref) 2x
Nk ka mo llafe we take it over
Ka ardh koha me i ekspozu
Per kto players tashme game over
Krejt betejat kena fitu
As qe kan shance mu mbrojt
Komplet keshtjellen kena rrethu
Do te ket 0 te mbietuar
Krejt kan me u masakru


Ky tekst u dërgua nga Š.Ť 🪬Doza
Publikimi: 07/04/2023
Teksti: Doza
Orkestrimi: Alandy
Mix/Master: Alandy
Video Produksioni: Egli
Painting: Jerry (Noorder)
Dancers: Samuel, Rio, Stini, Xhoni, Kliti (K5)Doza - La Resistance
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "La Resistance".
3. Video është e këngës "La Resistance", por nuk këndohet nga Doza.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Doza:


Komente 0