Më mbaj mend (për 1 muaj)

Doza, Bonny, Petrit Vullkani, Amilia & Klement - Përpara Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


N’jetë e ke ti një shanc t’ralizosh ëndrrat e tua
duhet vetbesim dhe balancë
asnji se gjeti rrugën e shtruar.

Nëse s’je i përgatitur
s’ke për t’arritur aty ku do
nëse ke dyshime tek vetja
të shuhet etja më beso.

Vitet ikin shpejt e lënë pas t’kaluarën tonë
ecim para për të ardhmen
mbushur me shpresë
dhe pse mendimet
n’mëndje bëjnë gara.

Hiqja vetes pra çdo limit
mos harrojmë jena infinit
s’mund t’jetojmë një jetë me frikë
le ta mbushim shpirtin me dritë.

Ref.
Ne ecim para, vetëm përpara
ne ecim para nuk e kthejmë jo kokën mbrapa
ta hongsha zemrën, ta falsha zemrën
s’ka si shoqnia, jepi gaz dhe veç përpara.
Ja-re-re, ja re-re-re-re

Anjëherë nuk jam vetëm, me shok jam i fortë
errësirë edhe dritë, çdo hap e çdo sfidë
gëzim e zhgënjim, me ta unë jetoj.

E dua unë jetën-jetën, me ngjyra ta boj
dua t’punoj fort pastaj tfestoj
krejt lart hajt kërcejmë në skaj ta jetojmë.

Dashnisë i falem, fenomenalen
listen bro, sky is a limit
this is a sun, this is the song this is the anthem

Ça po meno, jetën jeto,
është kënga jonë, nuk di të nalem, ti mos ndalo

Ref.
Ne ecim para, vetëm përpara
ne ecim para nuk e kthejmë jo kokën mbrapa
ta hongsha zemrën, ta falsha zemrën
s’ka si shoqnia, jepi gaz dhe veç përpara.
Ja-re-re, ja re-re-re-re

Ça po meno, hajde festo
është kënga ime, është kënga jonë
ku është shoqnia, ku është dashnia.
Është Shqipëria oooooo

Ref.
Ne ecim para, vetëm përpara
ne ecim para nuk e kthejmë jo kokën mbrapa
ta hongsha zemrën, ta falsha zemrën
s’ka si shoqnia, jepi gaz dhe veç përpara.
Ja-re-re, ja re-re-re-re


Ky tekst u dërgua nga  VinLamaDoza, Petrit Vullkani & Klement
Renditja: Top 200
Publikimi: 13/04/2023


Doza, Bonny, Petrit Vullkani, Amilia & Klement - Përpara
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Përpara".
3. Video është e këngës "Përpara", por nuk këndohet nga Doza, Bonny, Petrit Vullkani, Amilia & Klement.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Doza:


Komente 0