A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Majk

Dashni ➡ Amore

 Shqip ➡  Italisht
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  7

Përkthe Një Këngë »

Më Shumë Përkthime »

Përktheu: Andriana


Dashni

Une hala spo muj me besu,
Qe ti mu nuk je tu m'besu.
Gjithqka qe pe boj veq per ty,
Amo ti spo din me vlersu,Joooo.
Ku je kon ? Me kon je kon?
Pytjet tua jon tu m'lodh
Kush pot thirr ?
Me kon po fol ?
Je bo paranoj!!!
Çdo levizje tem qe un e boj
Je tu i bo kontroll
Nuk e di jo nuk e di
Me ty qa o tu ndodh
Nuk e di pse je tu dyshu
Kur e din qe je e vetmja per mu
T'lutna leje ti xhelozin
Se krejt qka kom per ty o Dashni
Dashni,Dashni,Uuuuu-Uuuuuu
Dashni,Dashnii-iiiiii

REF 2x
Tkom thon nihere
Prap une ty jom tu ta thon
Venin ton besom kurr
Kerkush s'mun me nxon
Amo Xhelozin ,Xhelozin,
Xhelozin qe e ki mrena
Heke Xhelozin,Xhelozin,
Xhelozin qe e ki mrenaa

Se krejt qa kom per ty o Dashni
Se krejt qa kom per ty o Dashni

Krejt qa kom per ty o dashni
Une e di qe edhe ti ki
Amo fjalt e kqjia qe pi nin
Kan kriju te ti xhelozi
Mos i ngo jo mos i ngo
Po dojn veq me na nda
Pa arsy pse pa arsy
Je ka don mu perla
N'qka po dyshon n'qka po menon
Besom qe jo nuk ka
Nese sum beson hajde me mu
Edhe vet ki me pa
E nese kshtu hala ti vazhdon
Ka me ardh ni dit qe mo s'shkon
T'lutna leje ti xhelozin
Se krejt qa kom per ty o dashni
Dashnii,Dashnii uuuu- uuuu
Dashnii,Dashnii...

REF 2x 
Tkom thon nihere
Prap une ty jom tu ta thon
Venin ton besom kurr
Kerkush s'mun me nxon
Amo Xhelozin ,Xhelozin,
Xhelozin qe e ki mrena
Heke Xhelozin,Xhelozin,
Xhelozin qe e ki mrenaa

Se krejt qa kom per ty o Dashni
Se krejt qa kom per ty o Dashni


Amore

ancora non ci credo
che tu non mi stai credendo
tutto quello che faccio è solo per te
ma tu non non lo apprezzi, noooo
dove sei stato? con chi sei stato?
le tue domande mi stanno stancando
chi stai chiamando?
con chi parli?
sei diventato paranoico!!!
tutti i movimenti che faccio
gli stai controllando
non lo so no non lo so
cosa sta succedendo con te
non lo so perché tu hai dubbi
quando sapendo che sei l'unica per me
per favore lascia la gelosia
che tutto quello che ho per te è amore
amore,amore,uuuuu-uuuuuu
amore,amore-eeeeee
REF 2x
te l'ho detto una volta
ancora te lo sto dicendo
ma tu non mi credi mai
nessuno mi riesce a prendere
la gelosia,gelosia
la gelosia che tu hai dentro
leva la gelosia,gelosia
la gelosia che hai dentro
che tutto quello che ho per te è amore
che tutto quello che ho per te è amore
tutto quello che ho per te è amore
io so che anche tu ce l'hai
però le brutte parole che ascolti
hanno creato in te gelosia
non ascoltarli no non ascoltarli
vogliono solo dividerci
senza motivo perchè senza motivo
mi vuoi incolpare senza motivo
in cosa sospetti in cosa pensi
credimi che non c'è
se tu non mi credi vieni con me
e tu vedrai
e se poi continui così
verrà un giorno che non continuerà
ti prego leva la gelosia
che tutto quello che ho per te è amore
amore,amore uuuuuu-uuuu
amore,amoree...
te l'ho detto una volta
ancora te lo sto dicendo
ma tu non mi credi mai
nessuno mi riesce a prendere
la gelosia,gelosia
la gelosia che tu hai dentro
togli la gelosia,gelosia
la gelosia che hai dentro
che tutto quello che ho per te è amore

che tutto quello che ho per te è amore

Korrigjo Përkthimin
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019