Më mbaj mend (për 1 muaj)


Dr.Mic - Përgjithmonë

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Përgjithmonë".
3. Video është e këngës "Përgjithmonë", por nuk këndohet nga Dr.Mic.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Dr.Mic - Përgjithmonë  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  23

Komente

Asnjë Koment

10/12/2013

2013-12-10T19:59:19+00:00Verse #1
Dr.Mic

Qa nëse ni dit fati ma kthen shpinën
Qa nëse ni dit smarr mo pare prej muzikës

Qa nëse ni dit sjom i dashtun prej publikës
Kreit që mkan dasht dje, sot prej meje ikin

A thu qa ka me ndodh mes neve nesër
A ki me kon me mu ?
A ki me kon fallc sikur pjesa tjetër

Qa nëse ni dit kuleta jem ka me kon e that
Qa nëse për ditlindje skom pare met ble dhurat

Qa nëse un dështoj, e mo mu qu nuk muna
A ki mem nimu a ki me ik sikur tjerat kurva

A ki me kon e vetmja e mir që e kom ndit mat kqija ?
A ki me kon dielli jem ndit me shira ?

Kur mo sjom kerkushi, a kena me kon na bashk hala ?
A noshta ki me lyp arsyen mat vogël për mu nda

Kush je ti ? tvërtetën po du me dit
A ki me kon PËRGJITHMONË , a ndoshta ki me ik

Ref#

hoooooooooo,
A ki mem thon tdu ?
A ki me kon me mu ?
A noshta edhe ti njejt si tjerat , nesër ki me shkuu

PËRGJITHMONË

A ki me kon me mu ?
ki mem thon tdu ?
A noshta edhe ti njejt si tjerat , nesër ki me shkuu

Verse #2
Dr.Mic

Qa nëse nesër , punt mas miri mo nuk ecin
Spotet që i qes dështojn, asnjona nuk dhezin

Nëse dështoj a ko me kon për ty hala ma i miri ?
A ko me kon zemra jote, loqka ose shpirti ?

A noshta ki mu bo nervoz nmu, e ki mem sha
Veq pse mo nuk kom pare met mar me tqit n'dark

A thu a je kon ton kohën me mu e vërtet ?
A noshta edhe ti je kon ton kohën e maskume si tjert

Që trrin afër kur je dikushi
E nesër me bo me dështu noshta ta fshijn edhe numrin

A thu a osht e vërtet që kurgjo smet PËRGJITHMONË?
A noshta veq un po gaboj, e ti je ajo që ki me kon

Sa shum po du ti me kuptu repturën tem
Amo edi që smunesh me kuptu pa kon n'lëkurën tem

Kush je ti ? Tvërtetën po du me dit
A ki me kon PËRGJITHMONË ,a noshta neser ki me ik

Ref#

Oooooooo ,
A ki mem thon tdu ?
A ki me kon me mu ?
A noshta edhe ti njejt si tjerat , nesër ki me shkuu

PËRGJITHMONË

hooooooooo
A ki me kon me mu ?
A ki mem thon tdu ?

A noshta edhe ti njejt si tjerat , nesër ki me shkuu

PËRGJITHMONË


Ky tekst u dërgua nga  Binnaa
Më Shumë Këngë Nga Majk:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet