Më mbaj mend (për 1 muaj)

The Dreams - Perjetsisht Miku Yt Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10

Si vegim, sytë e tu i shikoj
Një zhgënjim, jo nuk mund ta pranoj
Miku yt do të mbetem deri në përjet'si
Malli le të na djegë
…për një puthje të brishtë

Si kristal, loti në sytë e mi
Do ndriçojë deri në pafund'si
Si një yll do tretem
Të më shohësh dhe ti
Dhe me dritën e hënës
Në mes ëndrrash do të vi

Këtu në qiell, si një yll do të mbetem
Dhe nëse më harron atëher' do të tretem
Mikun më të mirë mua do të më kesh
Premtimin e harruar sërisht do ta rigjesh

Motivi këngës sime gjithmonë do të jesh ti
Ritmi është ndjenja, e imja fantazi
Një histori ekstreme me ty kam përjetuar
Afshin më rrënqethës trupi yt e ka krijuar

Hej, hej, hej mikesha ime
Harroje ti harroje, harroje dashurinë time
Harroji ti rrugicat ku kemi kaluar
Të strukur nga frika më shumë të dashuruar
...të dashuruar
(kori) Jo, joo
...të dashuruar
Nën një cadër rrimë të turbulluar...
Një rrugë për të kërkuar
Një mendim për të harruar
Një varrim për të shijuar

(përsëritet nga fillimi)

Si kristal, loti në sytë e mi
Do ndriçojë deri në pafund'si
Si një yll do tretem
Të më shohësh dhe ti
Dhe me dritën e hënës
Në mes ëndrrash do të vi

Si vegim, sytë e tu i shikoj
Një zhgënjim, jo nuk mund ta pranoj
Miku yt do të mbetem deri në përjet'si
Malli le të na djegë
…për një puthje të brishtë

Si kristal, loti në sytë e mi
Do ndriçojë deri në pafund'si
Si një yll do tretem
Të më shohësh dhe ti
Dhe me dritën e hënës
Në mes ëndrrash do të viPublikimi: 01/12/2001
Muzika: Genti Lako
Orkestrimi: Genti Lako


Më Shumë Këngë Nga The Dreams:


Komente 0


The Dreams - Perjetsisht Miku Yt
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Perjetsisht Miku Yt".
3. Video është e këngës "Perjetsisht Miku Yt", por nuk këndohet nga The Dreams.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.