Më mbaj mend (për 1 muaj)

The Dreams - Zeri Nenes Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  11

Koha kur kalon...
krahët hap sa qiellit s'i mjafton
Dita kur agon…
merr me vete edhe ëndrrën tonë

Gjithçka që prapa lamë
Një film që gjatë e pamë
Por kurrë s'mundëm ta ndjejmë
Atë që në jetë gjejmë

(refreni)
Kur larg shikoj, diçka kërkoj
Një botë më vete që të më pranojë
Ashtu siç jam, çdo gjë që kam
Ta ndaj me ata që më rrinë pranë
çdo çast e kap, shpirtin e jap
Për të rilindur, të rilindur prapë
----------- (x 2)

Katër, tre, dy , një ....
Të shoh, shoh, atë që ende se njoh
Më duhet kohë, kohë, ajo s'del kurrë, joo
Se s'më mjafton ç'ka bota më ofron
Tani është shumë herët
Një çast më pas do të jetë vonë
Të gjej, gjej, dhe një që më dëgjon
Dikë që ende, ende, ende më kupton
Një yll, yll, që siç dua unë dëgjon
Qoftë edhe një, një në një milion

Katër, tre, dy, një ....
E kësaj botë t'ja rrëmbej unë ditët pak nga pak
Nga trupi i saj i skuqur, trup që rrjedh gjak
Më mbetet ta kafshoj drejt e në plagë
E helmin që i thith nga trupi tej ta flak

Nuk e di në trupin tënd
…nëse prej saj lëngon
Se në çdo damar të sajën
...ky lloj helmi qarkullon
Shpresoj do sjellë nëpër të
...dikush që gjak duron
Gjak të pastër qarkullon
...qoftë një në një milion

(refreni)

Jo nuk mund të pres...
sa të kalojë nata dhe të zbardhë mëngjes
E koha kalon…
më ka prerë në besë
E lashë diellin të ngjitet...
ka filluar sërisht të zbresë

(refreni)Publikimi: 01/12/2001


The Dreams - Zeri Nenes
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Zeri Nenes".
3. Video është e këngës "Zeri Nenes", por nuk këndohet nga The Dreams.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga The Dreams:


Komente 0