Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

The Dreams - Nena Ime  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente

Asnjë Koment

01/12/2000

2000-11-30T23:00:00+00:00

Pjesëmarrëse në

Festivali i 39-të në RTSH
Refreni:
Te lutem me perqafo
si femij ti me ledhato dua zemren ta ndjej
Nena ime ti je forca me e madhe qe e kam
jam me ty edhe kur ste kam pran
vetem nuk do jem Nena ime

1. Une jam yll jam Talent
jam i urt jam i trent
jom i Vogel jom i keq
jam i mir inteligjent
asnjona pi tyne skish me pas rendesi
asnjona si nonat tona skan ndjeshmeri
une e di ti e din sa ka kjo perparesi…
sa do te jesh i rritur per nonen gjithmon do te mbetesh fmij
non te lutna maje veten nuk je vetem
solle jeten te verteten
po e ndjej dhe po e shkruj ne leter
i vjeter i ri skaa mosh as gjini
ska ligje as mbreteri
qe pakten nones nuk e ka pas shtepi

Refreni:
Te lutem me perqafo
si femij ti me ledhato
dua zemren ta ndjej
Nena ime ti je forca me e madhe qe e kam ,
jam me ty edhe kur ste kam pran
vetem nuk do jem Nena ime

2. Shum koh rreziqe ne jet i kam kalu
shum mkan than te du dhe me kan deshperu
shum her kam mbet me te vetmen dashuri
qe me mban ne jet prej kur isha fmij
njeriu naj her gabon dhe harron
asnje drog nuk te sheron
Si nona kur te don
Se veq ajo ndjen kur jam keq e kur jam mir
se veq ajo ndjen kur kam deshir e nuk kam deshir
ajo nuk me tradhton
ajo vetem udhezon
Qdo gje me ngarkon vetem Nena ime me largon

Refreni: 3X
Te lutem me perqafo
si femij ti me ledhato
dua zemren ta ndjej
Nena ime ti je forca me e madhe qe e kam ,
jam me ty edhe kur ste kam pran
vetem nuk do jem Nena ime


Ky tekst u dërgua nga  Rilind
Më Shumë Këngë Nga The Dreams:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet