Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Dredha & Big Q - Pse

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pse".
3. Video është e këngës "Pse", por nuk këndohet nga Dredha & Big Q.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Dredha & Big Q - Pse  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

18/08/2011

2011-08-18T16:42:39+00:00Dredha
....................
Mos u muno me tradhu 1 SHQIPTAR
....................

Ref: 2 Dredha
....................
Pse pse pom vet qysh i kom punt
Kur e din qe nuk bon mu ngut
Pse pse bre njeri po ma bon kejt llug
Kur e din qe ti karabethi punt
....................

Dredha
....................
Ka te kthejsh kryt i she fallcifikatat
I she si gjarrpnojt qe berrtasin per shuplaka
Besa veq po kshyrin munohen me ta lshu
Me ta vnu met okopu me fjal met tranu
Une skom nevoj per ty e as kurr skam pas
Se t'kam dasht sikur shoq e kshtu qe heke at mask
Se perpara kur e patem nis lojen e kti repi
Ti vet um pate thon qe une jom mbreti
Une sjom kurkushi veq nifar dredhani
Ta iq mamin me bo me ma rrit zonin
Vet e ki pa edhe vet e ki dit se kush ka dashni e kush mirret me tradhti
Ti tonit po ja lshon e leje mo kojshis
Leje pash zotin se nuk po muj met ra nfije
Ma mir rri e pi e heki merzin
E jo si ti papak kshyr me prish kejt rinin
....................

Ref: 2 Dredha
....................
Pse pse pom vet qysh i kom punt
Kur e din qe nuk bon mu ngut
Pse pse bre njeri po ma bon kejt llug
Kur e din qe ti karabethi punt
....................

Big Q
....................
Sjom kon i varun pi kurkuja per qata ma kan inat
Mu spom vyn fallcifikata keshe jon shok te ngat
Se une nsy te sho edhe te njo meniher
I zgedhi do do e tjert i gjuj posht nkontiner
ALLA-hile a ti koke met mem kallxu
Kishe ma don tmiren e qysh o mas miri per mu
Ke gabu ti qit her se une nuk i ha kto fore
................... o kat del jeta prej dore
Am kuptove se une nuk sellna me kto gjana
Fjal te ronda per gjdo hap qe e bone un te nxona
Realiteti o kjo nuk she ma larg se der te huna
Njerzt ti ngrehin .... per qata une runa
Si besoj kurkujt si kumedit qysh do me sjell
Gjithmon e maj distancen se nuk osht gjith ver
Kto jon mendimet e mija shqipe sum vyn mu tjer
Kurr nuk kshyri permas se hija jem osht tut percjell
...................

Ref: 2 Dredha
....................
Pse pse pom vet qysh i kom punt
Kur e din qe nuk bon mu ngut
Pse pse bre njeri po ma bon kejt llug
Kur e din qe ti karabethi punt
....................


Ky tekst u dërgua nga  Gazmend
Më Shumë Këngë Nga Dredha:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet