Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dren Abazi - Mes Yjesh Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  14

Ne mes te nates ajo vallzon
Si nje zane qe qiellin prek
Ne buzet e saj nje yll ndriçon
Dhe henen ndjek

Momenti ndal, marrezi pa faj
Vrapoj pas si per çudi
Te ndjej, te prek aromen e saj
Ta rrembej ne krahet e mi

vjen tiiiii... ne qetesiii...
Po me deh perseriiii...

Eja, eja ti t'jetojme
Gjithe ket nat t'pafund, mes yjesh te humbur
Ne jemi sonte e gjithmone
Sa kohe besojme se gjithçka eshte e mundur

Ajo ec e lire pa frike
Me perkedhel tundimi saj
Heshtja me ndez, mendja me ik
mendjen se ndaj
Ne mes te nates ajo vallzon
Si nje zane qe qiellin prek
Ne buzet e saj nje yll ndriçon
Dhe henen ndjek

Eja, eja ti t'jetojme
Gjithe ket nat t'pafund, mes yjesh te humbur
Ne jemi sonte e gjithmone
Sa kohe besojme se gjithçka eshte e mundur

Ne mes yjesh te humbur

Ne jemi sonte e gjithmone
Sa kohe besojme se gjithçka eshte e mundur
Mes yjesh te humbur
yyyyyyyyyyyyyy
Dren Abazi
Publikimi: 01/12/2013
Festivali: Kënga Magjike 2013
Muzika: Dren Abazi
Teksti: Dren Abazi
Orkestrimi: Dren Abazi


Dren Abazi - Mes Yjesh
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mes Yjesh".
3. Video është e këngës "Mes Yjesh", por nuk këndohet nga Dren Abazi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Dren Abazi:


Komente 0