Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dren Abazi & Zzo - Du Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Sa bukur eshte kur ty t'kam afer
E me sheh ne sy,
Me faqe t'kuqe, e humbun fare, o fare
nje zjarr digjet n'ty

Lerme te bi' ne prehnin tand',
ta kendojme bashk kete kange,
E ti them nja dy tre fjale,
Qe kurr ne ajer nuk kane dale,
nuk kane dale...

REF.:
Tash du me pi,
qetesine e thejme ne te dy me dritherime,
Une, s'du t'ia di,
Ne kete nate me ty asgje tjeter s'ka rendesi!
Pse ti hesht, une nuk e di,
Jemi vetem une dhe ti,
Nuk ka kohe per melankoli,
Jemi vetem!
Nuk ka njeri ne kete shtepi

Sa bukur eshte kur ty t'kam afer
E me sheh ne sy,
Me faqe t'kuqe, e humbun fare, o fare
nje zjarr digjet n'ty

Lerme te bi' ne prehnin tand',
ta kendojme bashk kete kange,
E ti them nja dy tre fjale,
Qe kurr ne ajer nuk kane dale,
nuk kane dale...

REF.:
Tash du me pi,
qetesine e thejme ne te dy me dritherime,
Une, s'du t'ia di,
Ne kete nate me ty asgje tjeter s'ka rendesi!
Pse ti hesht, une nuk e di,
Jemi vetem une dhe ti,
Nuk ka kohe per melankoli,
Jemi vetem!
Nuk ka njeri ne kete shtepi...
Dren Abazi
Publikimi: 16/10/2015
Muzika: Dren Abazi
Teksti: Dren Abazi
Video Produksioni: Imagine Films


Dren Abazi & Zzo - Du
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Du".
3. Video është e këngës "Du", por nuk këndohet nga Dren Abazi & Zzo.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Dren Abazi:


Komente 0