Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dren Abazi - Hana Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6Sonte nuk po flija as andrra nuk po shihja
Shpirti më tha: pi
Në shtratin e vjetër i kthyer n’krahun tjetër
Nuk do gjesh lumtuni

A thu çdo rrugë që di unë më çon prapë te ti
Sa vera do kalojnë, sa gjatë do mbajmë mëri

Sepse ti e di shumë mirë, asgjë tjetër veç t’vërtetën
Hape zemrën tande t’lirë dhe asnjëherë s’do jesh më vetëm

Ref: Hana, sonte është natë me hanë
Gjithçka du është të të kem ty pranë
Gotat shkojnë e vijnë, por kambët mbajnë
Hana, hana, hanë

Edhe kjo marrëzia, më ndjekë pas si hija
Do që t’ngremë dolli
Nata flet me vepër, unë pa gojë kam mbetur
Ma jep tënden ti
Dren Abazi
Renditja: Top 200
Publikimi: 18/06/2021
Muzika: Dren Abazi
Teksti: Dren Abazi
Orkestrimi: Dren Abazi
Orkestrimi I Frymoreve: Brikel Guga
Mjeshter Incizimi Dhe Miksimi: Samer Agolli
Incizuar Ne Red Room Records, PrishtineDren Abazi - Hana
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Hana".
3. Video është e këngës "Hana", por nuk këndohet nga Dren Abazi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Dren Abazi:


Komente 0