Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dren Abazi - Në Sytë E Tu Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Ajo si dritë e bardhë mes reve
Që shëndrin nëpër qiell
Me zjarrin e saj ajo shkrinë dhe akujt
Që s’i shkrinë dot as ky diell.

Ajo nuk flet, ajo vec hesht
S’ka forcë te qesh por buzëqesh
Kur ajo ambël natën fle
Flenë yjet, deti, qielli me re

Në net’ e bukra e pa zhurmë,
Ti mu m’ëndërro

Më rrëmbej me zjarrin që digjet në sytë e tu
Sytë e tu
Kur m’shohin mu
Sytë e tu

Unë s’e di çfarë shije ka sot grimi
Që është fshirë, e lagë me lot
I ngrirë është në fytyrën e saj gëzimi
Dhe unë pikëllimin e ndjej sot

Ajo nuk flet, ajo vec hesht
S’ka forcë te qesh por buzëqesh
Kur ajo ambël natën fle
Flenë yjet, deti, qielli me re

Në net’ e bukra e pa zhurmë,
Ti mu m’ëndërro

Më rrëmbej me zjarrin që digjet në sytë e tu
Sytë e tu
Kur m’shohin mu
Sytë e tu
Në Sytë e Tu


Ky tekst u dërgua nga LaureshaDren Abazi
Renditja: Top 200
Publikimi: 13/02/2022
Muzika: Dren Abazi
Teksti: Dren Abazi
Orkestrimi: Dren Abazi
Mjeshtër Incizimi: Samer Agolli
Miksimi: Samer Agolli Dhe Genc Salihu
Incizuar Ne Red Room Records, Prishtine
Producent: Samer Agolli
Me: Genc Salihu - Vokalet Percjellese
Enver Muhamedi Enka - Bass
Brikel Guga - Tenor Sax
Samer Agolli - Bateri,rhodes Piano, Vibraphone
Dren Abazi - Za, Gitare Elektrike , Mandoline,
Regjia Dhe Dop: Gerti Ibra
Starring: Micol RonchiDren Abazi - Në Sytë E Tu
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Në Sytë E Tu".
3. Video është e këngës "Në Sytë E Tu", por nuk këndohet nga Dren Abazi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Dren Abazi:


Komente 0