Më mbaj mend (për 1 muaj)

Drenusha Latifi - Pasoja Dashurije Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8

Pas nje ndarje
dhëmbjee ploot
dëshperim une pi me got
dritët i fik , dritaret i mbyll
sdua diell t'shoh
per tu sheruar
me duhet kohh

Ref:
Tashti pi kokteej
alkoolin me qetsues
n' dhembjen më nuk flej
nuk po gjej ilaq sherues
gjendje depresive
kur me humbjen mbaron loja
dhe nje vajz naive
ka perfunduar me pasoja
me pasoja dashurie

Se dua rolin e viktimes
une jam e fort jam
qikë e Prishtinës
dritat i fik
dritaret i mbyll
po kjo do t' kaloj
une do te sherohem
prap do t' jetoooj

Tashti pi kokteej
alkoolin me qetsues
n' dhembjen më nuk flej
nuk po gjej ilaq sherues
gjendje depresive
kur me humbjen mbaron loja
dhe nje vajz naive
ka perfunduar me pasoja
me pasoja dashurie

Sa rrezik rrezik kur perfundon dashuriaa
sa rrezik rrezik nuk egziston terapiaa
gjendje depresive kur me humbjen mbaron loja
dhe nje vajz naive ka perfunduar me pasoja

Gjendje depresive
kur me humbjen mbaron lojaa
dhe nje vajz naivee
ka perfunduar me pasojja
me pasoja dashuriee .


Ky tekst u dërgua nga Aidda   NoraKSDrenusha Latifi
Renditja: Top 200
Publikimi: 22/06/2011
Festivali: Çelësi Muzikor 5
Muzika: Ilir Berani
Teksti: Ilir Berani
Video Produksioni: Urban Graphics


Drenusha Latifi - Pasoja Dashurije
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pasoja Dashurije".
3. Video është e këngës "Pasoja Dashurije", por nuk këndohet nga Drenusha Latifi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Drenusha Latifi:


Komente 0