Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Atdheun

Vendi Im

Sa i bukur vendi im
ta dëgjoj zërin e bilbilit
atje ku ështe gjaku im
ti marr erë trëndafilit.

Ta shikoj vendin tim
që në zemër unë e mbaj
dhe plot me mallëngjim
atë e kujtoj.

I mirë e i shtrenjë
ai ështe vendi im
unë jam krenarë
me vendin tim.

- poezi nga Drijon Elezi


- Poezia u dërgua nga Drijon Elezi -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  30


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet